Praha připraví další významné změny územního plánu | E15.cz

Praha připraví další významné změny územního plánu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha připraví desítky dalších významných úprav územního plánu, o které si požádaly městské části. Změny mají umožnit například rozšíření Vídeňské ulice, upřesnění trasy Pražského okruhu, prodloužení tramvajové tratě na Jižní Město, ale i bytovou výstavbu v Jinonicích a Bubenči. Se zahájením přípravy souhlasili členové výboru územního rozvoje pražského zastupitelstva, proti některým změnám naopak na jednání vystoupili občané. Se záměrem musí souhlasit ještě rada a zastupitelstvo.

Podle ředitelky magistrátního odboru územního plánu Jitky Cvetlerové městské části zaslaly několik stovek podnětů, město z nich zatím vybralo asi 75. „Pokud zastupitelstvo materiál schválí, bude zahájeno pořizování těchto změn,“ řekla. Praha 4 navrhuje změny, které počítají se sběrným dvorem v Hodkovičkách a s rozšířením vytížené Vídeňské ulice. Pátá městská část se zasazuje mimo jiné o změnu nevyužívané plochy pro autokemp v Motole na plochu pro sportoviště, rozšíření motolského golfového hřiště či nové uspořádání smíchovského přístavu. Praha 6 chce na Hanspaulce vytvořit park, podporuje ale také výstavbu rodinných domů v Břevnově, bytovou výstavbu v Bubenči a výstavbu pečovatelského centra v Ruzyni.

Změny by měly umožnit obytnou výstavbu také na Střížkově, v Hrdlořezích, v areálu bývalé továrny na barvy Tebas ve Vysočanech a Stodůlkách. Počítá se rovněž s vybudováním administrativního komplexu v Roztylech, výškového domu na hranici Vysočan a Hloubětína či relaxačního a sportovního centra v Modřanech. Návrhy se týkají rovněž možného rozšíření hřbitovů v Nebušicích, Slivenci a Zličíně a výstavby zbraslavské hasičské zbrojnice. Velkých změn by se mohla dočkat městská část Troja, která navrhuje vytvoření parku vodních sportů, záchytného parkoviště a nové administrativní budovy pro ředitelství zoologické zahrady.

Část změn se týká upřesnění tras dopravních staveb, například částí Pražského okruhu z Ruzyně do Suchdola a dále do Březiněvsi. Další návrh by měl umožnit rozšíření současného okruhu na Černém Mostě. Proti těmto záměrům na jednání vystupovali zástupci městských částí, přes které má okruh vést. Žádali, aby město prověřilo i jiné varianty vedení okruhu. Podle zastupitele Milana Urbana (TOP 09) by ale prozkoumání nových tras oddálilo výstavbu okruhu o desítky let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video