Pražský Hemingway bar je 24. nejlepší bar na světě | E15.cz

Pražský Hemingway bar je 24. nejlepší bar na světě

Aleš Půta, Hemingway bar
Aleš Půta, Hemingway bar
• 

Aleš Hudský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský Hemingway bar byl letos podruhé nominován na barmanského Oscara, tedy na shortlist slavné soutěže The World's 50 Best Bars.Tým v čele se známým barmanem Alešem Půtou obsadil nakonec 24. místo. Jde zatím o největší úspěch Čechů na světové barové scéně.

O nominacích a finálním pořadí rozhodovalo 334 profesionálních barmanů, majitelů barů, redaktorů a ambasadorů z 50 zemí, kteří tvoří světovou špičku. 24. místo, které zaznělo během slavnostního předávání cen minulý čtvrtek v londýnském Christ church Spitalfields, tak může být pro Aleše Půtu a jeho tým skutečným důvodem namíchat si velký slavnostní drink.

„Odpočítávali jsme pozorně každé místo, a když se vyhlašoval třicátý bar a stále nic, začali jsme být nervózní, jestli na nás nezapomněli. To, že jsme se umístili čtyřiadvacátí, před bary velmi zvučných jmen, je skoro neuvěřitelné,“ říká barman a majitel Hemingway baru Aleš Půta.

Hemingway bar neboduje jen ve světě. V českých BAR AWARDS nedávno obsadil první místo v kategorii „koktejl bar“ a David Andrle z Hemingway baru se stal nejlepším barmanem roku.

V soutěži The World’s 50 Best Bars se standardně nejlépe umisťují bary ze Spojených států a Velké Británie. USA mělo v letošní padesátce 16 podniků a Anglie 9. Z „nebritských“ evropských měst se v žebříčku před Prahu dostaly pouze Milano, Paříž a Berlín (v každém se nachází jeden oceněný podnik).

Světová TOP 3:

1. Artesian, Londýn
2. The Dead Rabbit Grocery & Grog, New York
3. Nightjar, Londýn

Autor: Aleš Hudský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video