Premiérový gól stál útočníka tisícovku

Jihlavští hokejisté si v první lize vedou skvěle. Vyhrávají a k úplnému vrcholu tabulky mají stále blízko.

Hokejisté Dukly Jihlava se dál vezou na vítězné vlně. V sobotu doma vyhráli už popáté v řadě, i když v jednom případě slavili úspěch až po samostatných nájezdech.

To ovšem nebyl případ souboje s Litoměřicemi. Svěřenci trenéra Petra Vlka doma rozstříleli nováčka prvoligové soutěže vysoko 5:1 a pojistili si svoji třetí pozici v tabulce.

„Vůbec jsme nevěděli, co máme od Litoměřic čekat, hráli jsme proti nim snad vůbec poprvé v historii. Naštěstí nám tam padl první šťastný gól, který nás uklidnil,“ hlásil po dalším vítězném duelu třicetiletý útočník Aleš Padělek, který se v něm do listiny střelců zapsal hned dvakrát.

I když tu úplně první přesnou trefu v zápase zařídil jeho o deset let mladší spoluhráč Anatolij Protasenja. Dva metry vysoký forvard byl posledním, kdo se ve 12. minutě dotknul puku. „Hodně šťastný gól,“ prohlásil o svém úspěchu mladý hokejista s běloruskými kořeny. „Vlastně si tam ten puk dal soupeř sám, ale i tak jsem za něj samozřejmě rád,“ usmíval se.

A úsměv na rtu měl také pokladník jihlavského A mužstva Tomáš Ficenc, který už šikovného mladíka upozornil, že ho čeká zápisné. „To je pravda, už hlásili, že to bude asi litr (1000 Kč – pozn. red.). Ale to jsou příjemné starosti,“ culil se Protasenja.

Ten navíc v současné době prožívá dvojnásob úspěšné období. Většinou totiž nastupuje v dresu extraligového juniorského mužstva Dukly, které se do sobotního večera radovalo dokonce ze šesti vyhraných zápasů v řadě. A na většině z těch vítězství měl lví podíl právě urostlý forvard.

„Daří se mi, makám na trénincích a jsem moc rád, že mi trenéři dávají důvěru,“ svěřil se Protasenja. „Jinak musím říct, že v juniorce je hra taková víc splašená, to v „áčku“ jsou hodně zkušení hráči, kteří mají velký přehled a dokážou podržet puk,“ dodal.

Ve středu 27. října pocestuje prvoligové A mužstvo do Kadaně, tedy na led aktuálně jedenáctého celku tabulky. A v sobotu pak před domácím publikem změří od 17.30 síly s regionálním rivalem z Třebíče.