Přetáhne Microsoft šéfa Fordu? Boj o Ballmerovo místo má nového favorita | E15.cz

Přetáhne Microsoft šéfa Fordu? Boj o Ballmerovo místo má nového favorita

Alan Mulally
Alan Mulally
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Michigan Municipal League

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ačkoli to on sám popírá, sílí spekulace, že by Alan Mulally mohl vystřídat Steva Ballmera ve vedení Microsoftu. Podle některých médií je šéf automobilky Ford dokonce nejvážnějším kandidátem.

„Mulally se vyšvihl do čela kandidátů na příštího šéfa Microsoftu,“ napsal například v pátek technologický server All Things Digital s odvoláním na své zdroje. Mulally sice ještě nezačal formálně jednat o podpisu smlouvy, s vedením Microsoftu ale vede „vážnou“ diskusi.

Šéf Fordu tvrdí, že chce zůstat v automobilce, která pod jeho vedením jako jediná z americké „velké trojky“ v uplynulých letech nepožádala o státní pomoc. „Od našeho oznámení loni v listopadu se nic nezměnilo,“ dodal k tomu mluvčí Fordu. Mulally tehdy uvedl, že zůstane v čele Fordu přinejmenším do konce roku 2014.

To už ale nyní podle agentury Reuters neplatí. Mulally údajně nedávno naznačil svůj záměr z Fordu odejít předčasně a představenstvo společnosti je nakloněno mu vyhovět.

Stesk po Seattlu

Ford Mulallyho přetáhl od Boeingu před sedmi lety. U amerického výrobce letadel, který sídlí v Seattlu, si vydobyl pověst otevřeného šéfa schopného rychle reagovat na nenadále problémy. To potvrdil i později u Fordu.

Ačkoli musel Mulally kvůli práci u Fordu přesídlit do Detroitu, v minulosti opakovaně prohlašovat, že se do Seattlu chce jednou vrátit. Redmond, sídlo Microsoftu, je přitom od metropole státu Washington vzdálený jen několik kilometrů.

Ballmerův poradce

Jan napsal All Things Digital, vyšlo nyní navíc najevo, že ačkoli Mulally nikdy nevedl žádnou počítačovou společnost, radil Ballmerovi během přípravy restrukturalizace Microsoftu. To vše z něj dělá člověka, kterému by Microsoftu mohl dát přednost i před bývalým šéfem Nokie Stevenem Elopem, o kterém se také mluví jako o favoritovi na Ballmerovo místo.

Ballmer na začátku srpna oznámil, že se do roka vzdá své funkce a odejde do důchodu. Nového šéfa vybere komise, ve které zasedne i zakladatel firmy Bill Gates.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video