Prologis Park v Budapešti obdržel certifikaci BREEAM | e15.cz

Prologis Park v Budapešti obdržel certifikaci BREEAM

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prologis Park Budapest – Sziget získal audit BREEAM In-Use, v rámci nějž budova DC1 získala hodnocení „velmi dobrý“. Zařízení o rozloze 10 755 čtverečních metrů je první průmyslovou budovou v Maďarsku, která certifikaci obdržela, oznámila společnost Prologis.

BREEAM In-Use je název systému, jenž pomáhá správcům budov omezit provozní náklady a vylepšit vliv stávajících budov na životní prostředí. Skládá se ze standardní, jednoduše aplikovatelné hodnotící metodologie a nezávislého procesu certifikace, který představuje snadnou a důvěryhodnou cestu k zlepšení udržitelnosti.

„Jsme potěšeni, že se DC1 v Prologis Park Budapest-Sziget stala první maďarskou budovou, která obdržela tento certifikát a věříme, že to čeho jsme dosáhli, nejen potvrzuje plnění našich závazků, jako je ochrana životního prostředí pomocí energetických úspor, ale také ukazuje našim zákazníkům, že naše zařízení jsou navržena způsobem redukujícím náklady na provoz, čímž vzniká přidaná hodnota k jejich byznysu,“ řekl viceprezident společnosti Prologis pro Maďarsko László Kemenes. Prologis spolupracoval na auditu s nájemcem této budovy NCR.

„Auditování první maďarské průmyslové budovy pro nás bylo velmi důležitou a užitečnou průkopnickou zkušeností,“ řekl konzultant a BREEAM hodnotitel zelených budov společnosti ERM Zsombor Barta. Prologis Park Budapešť-Sziget sestává ze sedmi budov o celkové rozloze přes 120 000 čtverečních metrů distribuční a s tím související kancelářské plochy a dalších 50 000 čtverečních metrů plochy připravené k další výstavbě. Park se nachází u dálnice M0 a nabízí rychlý přístup k letišti a maďarské síti dálnic.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery