Provozovatel sítí a datových center CETIN vydělal v prvním roce 1,8 miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Provozovatel sítí a datových center CETIN vydělal v prvním roce 1,8 miliardy

Provozovatel sítí a datových center CETIN vydělal v prvním roce 1,8 miliardy
Telekomunikační firma Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) se chce přibližně za rok odstěhovat ze sídla v Olšanské ulici na pražském Žižkově (na snímku z 20. dubna). Opustit chce nejen administrativní budovu, ale i technologický komplex včetně vysílací věže, která je jednou z dominant Prahy 3. Budova firmě už nevyhovuje z technologického i ekonomického hlediska
• 
ZDROJ: ctk

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která provozuje sítě a datová centra oddělené od operátora O2, vykázala loni v prvním roce své existence čistý zisk 1,8 miliardy korun při tržbách 19,7 miliardy korun. 

CETIN vlastní skupina PPF Petra Kellnera, která má majoritní podíl i v O2. Firma vznikla loni k 1. červnu oddělením pevných a mobilních sítí a datových center od O2.

Výnosy z mobilní sítě tvořily 5,2 miliardy korun, z fixní sítě 7,3 miliardy a z tranzitních služeb 7,1 miliardy korun. Více než polovinu celkových výnosů CETIN tvořily transakce s dalšími firmami skupiny PPF, tedy zejména O2.

CETIN by měl v srpnu operátorům nabídnout dvounásobnou rychlost internetu

Společnost v minulém roce získala syndikovaný úvěr 32,2 miliardy korun, který využila k poskytnutí finanční asistence mateřské PPF. Ta z této půjčky uhradila část kupní ceny za majoritní podíl v O2, který získala v roce 2013 od španělské Telefóniky.

Samotná firma O2 loni zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 45 procent na 5,1 miliardy korun. Výnosy očištěné o výsledky CETIN zůstaly na předloňské úrovni 37,4 miliardy korun. Společnost CETIN měla loni 1215 zaměstnanců. Na jejich mzdy vynaložila firma celkem 892 milionů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!