Rarita: brankář Dominik Furch dal gól

Před sezonou byl v roli nejslabšího článku řetězce Berounských Medvědů. Dnes je gólman Dominik Furch tím, kdo tlačí mužstvo do horních pater tabulky.

Hokejisté týmu HC Berounští Medvědi se po další domácí výhře vydali na led Vrchlabí. Tam se Dominik Furch blýskl snad nejkurióznějším momentem ve své kariéře. Po utkání jsme se největšího letošního překvapení v dresu Berounských Medvědů zeptali na pár otázek.

Na začátku sezony jste byl považován za slabinu týmu, nyní nastupujete jako jeho opora. Jak to vnímáte?
Je pravda, že se nám příprava moc nevyvedla, a o to víc jsem rád, že se teď daří. Rozhodně to vnímám kladně.

V posledním zápase proti Hradci Králové jste odpočíval. Místo vás nastoupil mladý talentovaný gólman Filip Novotný a chytal velmi dobře. Necítíte se ohrožený na postu brankářské jedničky?

Takhle bych to nebral. Pro každého gólmana je důležité, aby měl za sebou oporu. My jsme měli dopředu avizované střídání a když se bude dařit oběma, je to dobré pro tým.

V domácím prostředí je Beroun prakticky k neporažení. Teď jste sice se štěstím vyhráli ve Vrchlabí, ale jinak z venku moc bodů nevozíte. Chytá se vám na ledě soupeře hůře?
Samozřejmě že doma se hraje lépe, ale venkovní zápasy jsou pro mě výzvou.

Hrajete tedy raději pod tlakem, nebo vám přílišný tlak nesedí?

Vždy se mi chytá lépe, když je v bráně co dělat.

Ve Vrchlabí jste se stal autorem kuriózní branky. Jak se to stalo?

Hráli jsme v prodloužení oslabení tři proti čtyřem a rozhodčí signalizoval další vyloučení našeho hráče. Jejich gólman odjel na střídačku a obránci si tak dlouho přihrávali v obraném pásmu, až si puk omylem sklepli do branky. Jelikož jsem byl poslední, kdo se z našich hráčů dotknul puku, připsali gól mně. Je to moje první branka v první lize.

Možná to byla odplata za loňskou sezonu, kdy v posledním vzájemném duelu na ledě Vrchlabí přišli Medvědi v poslední minutě o účast v play-off loňského ročníku první ligy. Mluví o tom vaši spoluhráči?

Jo, tak tuhle historku jsem už od kluků slyšel, ale to bylo dřív. Teď už se vždycky soustředíme na další zápas, který začíná vždy nula nula.

V sobotu jedete do Chomutova. Co o soupeři víte?

Chomutov je favorit soutěže a má ambice na postup do extraligy. Je to silný a útočný soupeř. Musíme vycházet ze zajištěné obrany. Teď momentálně se ale soustředíme na domácí středeční zápas s Ústím nad Labem, který bude určitě také nesmírně těžký. (berounští Medvědi hrají dnes v Chomutově a ve středu doma se Znojmem, pozn. redakce).