Ray McKinnon: Svět Rectify na chvíli rád opustím | E15.cz

Ray McKinnon: Svět Rectify na chvíli rád opustím

Ray McKinnon
Ray McKinnon
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Stanislav Šulc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Má Oscara za krátký snímek The Accountant. Ray McKinnon je úspěšným filmovým hercem i tvůrcem, výrazné role zaznamenal také na televizní obrazovce. Pro SundanceTV vytvořil seriál Rectify, jehož čtvrtou řadu nyní vysílá česká verze stanice. „Vůbec netuším, co budu po prosinci dělat. Snad budu pokračovat v psaní, ale představa hraní mě v tuto chvíli spíš děsí,“ prozrazuje americká hvězda.

Čtvrtá a závěrečná série Rectify má recenze srovnatelné se závěrečnou řadou Perníkového táty. Na serveru Metacritic má průměrné hodnocení 99 procent. Překvapila vás tak nadšená reakce?

Říkal jsem si: páni! Jsem nesmírně vděčný za to, že se seriál líbí těm, kdo určují trendy a vkus v USA a po celém světě. A také za to, že vydržel na obrazovkách celé čtyři roky. Jsem rád, že diváci seriál docenili.

Pro diváky bývá obtížné užít si závěrečné série seriálů, protože se musejí rozloučit se svými oblíbenými postavami. Je to skoro jako smrt skutečného známého. Jak to vnímá autor?

Pro mě to jsou fiktivní postavy, ačkoli je mám velmi rád, musím to mít na paměti. Ale mám je rád tak jako každý, kdo sleduje postavy, které vzešly z jeho představivosti, nebo jako herci, kteří jim vdechli život. Vlastně ty postavy budou trochu žít dál, jen to už nebudeme ukazovat.

Například fikční svět Perníkového táty svým způsobem pokračuje seriálem Volejte Saulovi. Je podle vás pro autora lepší zůstat takto ve svém známém světě, nebo raději začít s něčím úplně novým, čerstvým?

Nevím, jak to mají ostatní tvůrci, ale já svět Rectify raději na chvíli opustím. Porozhlédnu se po skutečném světě a uvidím, co mě napadne.

Rectify byl první původní seriál SundanceTV. Budete s nimi nadále spolupracovat?

Rozhodně jim nebudu vytípávat telefonáty. Dobře se s nimi spolupracovalo a to platí od managementu až po běžné pracovníky. Pro Rectify to bylo ohromné štěstí, že se show vysílala právě na SundanceTV. Jinde bychom nejspíš nedostali takovou svobodu vyprávět příběh, jak jsme chtěli. Právě oni souhlasili, že budeme moci pracovat se čtyřmi kapitolami, přesně jak jsme chtěli. Takže ano, poslouchal bych velmi bedlivě, kdyby mi zavolali.

Chystáte se vrátit k celovečernímu filmu?

Vůbec netuším, co budu po prosinci dělat. Pojedu za svou matkou, sestrami a vůbec za rodinou. Tam se také chystám přečíst nějaké knihy, které jsem měl v plánu přečíst už dlouho, ale zatím jsem se k nim vůbec nedostal.
Totéž platí pro filmy, které mi utekly. Prostě chci být nějakou dobu potichu.
Svou vzdálenější budoucnost opravdu neznám.

V posledních letech se čím dál méně objevujete před kamerou, a naopak čím dál více za ní jako producent, scenárista či režisér.

Vždycky jsem se cítil být autorem, píšu už nějakých 35 let. Akorát většina z toho, co jsem napsal, nebyla úplně ke čtení. Ale pravděpodobně budu dál psát. Co se hraní týče, jasně že to je součást mé budoucnosti, ale teď se úplně děsím na to jen myslet.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video