Realitní společnosti VGP loni vzrostl čistý zisk na 644 milionů korun | E15.cz

Realitní společnosti VGP loni vzrostl čistý zisk na 644 milionů korun

Realitní společnost VGP, která se zaměřuje na výstavbu skladových a průmyslových areálů, vykázala za loňský rok čistý zisk 26,4 milionu eur (zhruba 644 milionů korun). Ve srovnání s rokem 2009 jde o více než 22násobný nárůst ukazatele. Hrubé výnosy z pronájmu vzrostly téměř o třetinu na 28,6 milionu eur (697 milionů korun).

„Společnost dokázala plně využít svých developerských zkušeností, a tak těžit z oživení poptávky po semiindustriálních stavbách na středoevropských trzích,“

Společnost VGP v minulém týdnu informovala, že prodala nemovitostnímu fond European Property Investors Special Opportunities, L.P. (EPISO) 80procentní podíl v šesti průmyslových parcích v Praze a okolí. Hodnota transakce činí téměř 300 milionů eur (asi 7,3 miliardy korun). „Po prodeji 80 procent podílu v šesti z devatenácti VGP parcích se vykazovaný příjem z pronájmu skupiny VGP během roku 2011 výrazně sníží,“ uvedla společnost. Vstup do společného podniku prý však umožní VGP pokračovat v rozvoji dalších obchodních aktivit a zároveň umožní skupině provádět aktivní akviziční strategii. VGP staví sklady a přidružené kancelářské prostory, které si ponechává ve svém vlastnictví a pronajímá je na základě dlouhodobých nájemních smluv. Akcie VGP jsou na burzách v Bruselu a Praze. Kromě Česka podniká například na Slovensku, v Maďarsku nebo v Pobaltí. Portfolio nemovitostí společnosti dosahuje 480 milionů eur (11,7 miliardy korun).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!