Reggae odstartuje festivalovou sezonu | e15.cz

Reggae odstartuje festivalovou sezonu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jeho song dal jméno celému hudebnímu stylu. Jamajská legenda reggae Toots Hibbert přijede na festival v Žizníkově u České Lípy.

Konečně se nám splnil náš dlouholetý sen, hlásí organizátoři reggae festivalu Real Beat. Na největší hudební akci v žánru reggae v Česku, která se tradičně uskuteční na začátku prázdnin na loukách u Žizníkova za Českou Lípou, dorazí jamajská legenda a nositel ceny Grammy Frederick „Toots“ Hibbert a jeho kapela The Maytals, kteří dali jméno celému stylu reggae.

Reggae, rock i dance

Festival, na který se každoročně sjíždějí tisíce baťůžkářů, otevře letní festivalovou sezonu v Libereckém kraji. Během ní se v regionu uskuteční další velké festivaly, třeba České hrady na Bezdězu, Benátská noc na Malé skále a festival taneční hudby Mácháč na pláži u Máchova jezera.
Toots Hibbert, který dorazí do Žizníkova, je jamajským národním hrdinou a žijící legendou. Vždyť jeho slavný hit Do They Reggay, který dal reggae jméno, pochází z roku 1968. „Během svojí letité kariéry inspiroval dlouhý seznam umělců jako je třeba Bob Marley, Eric Clapton nebo Rolling Stones. I po šedesátce se Toots na pódiu pohybuje s mimořádnou jistotou a energií pantera a jeho hlas neztratil nic na síle,“ tvrdí za organizátory Lukáš Kolíbal.

Britský General

Dalším velkým jménem, které se objeví v Žizníkově, je britský zpěvák General Levy, který se v devadesátých letech proslavil hity Monkey Man a Incredible. V Žizníkově se objeví také venezuelská formace Sin Sospechas či české kapely Sto zvířat, Švihadlo a Mr. Cocoman & Solid Vibez. Ve velkorysém festivalovém areálu u Žizníkova postaví letos organizátoři dokonce čtyři scény.
Další parádní jména nabídnou i ostatní festivaly v regionu. Na Benátské noci vystoupí třeba britská kapela Fiction Plane, ve které hraje syn Stinga.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video