Řešení VMware zlepšuje mobilitu zaměstnanců | E15.cz

Řešení VMware zlepšuje mobilitu zaměstnanců

Řešení VMware zlepšuje mobilitu zaměstnanců
VMware
• 
VMware představil novinky určené pro rostoucí skupinu zaměstnanců využívajících možností mobilní kanceláře. Nové řešení pro poskytování desktopů formou služby, smartphony VMware Ready, rostoucí komunita partnerů a integrovaná správa přístroje i pracovní plochy, to jsou novinky, které posilují postavení sady Horizon Suite coby jedné z nepokročilejších a nejintegrovanějších platforem pro mobilní pracovníky.

Zajistit mobilní přístup zaměstnanců k aplikacím vyžaduje víc, než jen podporu nejnovějších mobilních zařízení. Koncoví uživatelé potřebují také výkonný výpočetní výkon pro vytváření obsahu, práci se staršími aplikacemi a provoz firemních systémů. Modernizace tradičního PC na virtuální desktop umožní IT administrátorům garantovat koncovým uživatelům lepší mobilitu a přístup k firemním datům, aplikacím a desktopům bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a kontroly.

Nová funkce pro nasazení desktopu ve formě služby v rámci VMware Horizon View nabídne snadný přechod na virtuální desktopy i těm firmám, kterým chybí odbornost v oblasti infrastruktury virtuálních desktopů.

Správa mobilních zařízení velkých firem je nyní snazší

Podle výzkumné studie společnosti ABI Research bude do konce roku 2013 využíváno celosvětově 1, 4 miliardy smartphonů, z toho 57 % (798 milionů) přístrojů s operačním systémem Android. Vzhledem k velkému množství modelů s různými variantami operačního systému Android představuje správa autorizovaných i neautorizovaných mobilních zařízení velkou výzvu pro firemní IT.

VMware spolupracuje s předními výrobci mobilních telefonů, kteří vyvíjí zařízení atraktivní pro uživatele a s pokročilými možnostmi správy pro IT manažery využívajícími řešení dual persona v rámci Horizon Workspace. Řada VMware Ready zařízení zahrnuje vybrané modely značek LG, Samsung, Motorola a HTC. Ještě v letošním roce se chystá představit nové VMware Ready smartphony také Sony.

Horizon Workspace 1.5: Vysoce integrované mobilní řešení pro správu

Díky integraci řešení VMware Horizon Mobile mohou uživatelé využívat jedno integrované rozhraní jak pro správu zařízení Android, tak i ostatních prvků pracovního prostoru. Vzniká tak jeden společný pracovní prostor kombinující data, aplikace i desktopy. Podpora mobilních aplikací, která umožňuje administrátorům označit a spravovat aplikace; nový engine pro správu na základě stanovených pravidel, který konsoliduje, vytvoří a racionalizuje pravidla pro všechny součásti pracovního prostoru; podpora pro databáze Oracle – to jsou jen některé z nových funkcí, které aktualizovaná verze obsahuje.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!