Režisér Ridley Scott chystá film o uprchlém mexickém narkobossovi | E15.cz

Režisér Ridley Scott chystá film o uprchlém mexickém narkobossovi

Britský režisér Ridley Scott
Britský režisér Ridley Scott
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský režisér Ridley Scott plánuje natočit film o mexickém narkobaronovi Joaquínovi "Prckovi" Guzmánovi. Informace o záměru autora velkofilmů jako Vetřelec či Gladiátor se objevila v listu The Hollywood Reporter, necelé dva týdny po Guzmánově spektakulárním útěku z ostře střeženého vězení.

Nový snímek by chtěl Scott vytvořit ve spolupráci s filmovými studii Fox, a to na základě knižní předlohy amerického spisovatele Dona Winslowa. K napsání románu Kartel, který se od svého vydání letos v červnu už stihl stát bestsellerem, Winslowa inspirovala právě postava mexického drogového bosse Guzmána. Scénář ke Scottově filmu by měl napsat Shane Salerno, který se podílel například na scénáři k filmu Armageddon.

Osmapadesátiletý Guzmán uprchl na počátku července z ostře střežené mexické věznice Altiplano důmyslně vybudovaným, 1,5 kilometru dlouhým tunelem. O jeho vydání zhruba tři týdny před útěkem požádaly i USA kvůli podezření z praní špinavých peněz a pašování a distribuce drog.

Narkobaron Joaquín "Prcek" GuzmánAutor: Profimedia.cz

Mexická policie a armáda po Guzmánovi zatím bezvýsledně pátrá. V pátek si obvinění vyslechli tři zaměstnanci věznice, kteří mu údajně s útěkem pomáhali. Guzmánovi se útěk z vězení zdařil už v roce 2001 a mexické úřady ho znovu zatkly až o 13 let později. Na dopadení narkobarona Mexiko vypsalo odměnu 3,8 milionu dolarů (94 milionů Kč).

Šéf nechvalně proslulého drogového kartelu ze Sinaloy Guzmán patří mezi nejmocnější drogové překupníky na světě. Jeho kartel kontroluje velkou část obchodů s kokainem, marihuanou a metamfetaminem ve Spojených státech. V roce 2009 vyčíslil magazín Forbes Guzmánův majetek na více než miliardu dolarů a zařadil ho tehdy na seznam nejbohatších lidí na světě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video