Řidič, který v červnu střílel v Šenově, stíhaný nebude

Policie uzavřela vyšetřování červnové rvačky posádky dvou vozů, při které se střílelo. Řidič, který střílel, se podle policie jen bránil a nebude stíhán.

Hádka řidičů začala první červnový den v Šenově poté, co se řidička opelu rozhodla předjet kolonu aut. To rozčílilo šoféra škodovky a řidičku napomenul. To ovšem nezvládly spolujezdec řidičky a majitele škodovky napadl. napadl řidiče škodovky.
„Útok vůči zpočátku nic netušícímu řidiči škodovky byl intenzivní, agresivní a řidič byl navíc připoután bezpečnostním pásem, proto na první nenadálé napadení nebyl schopen reagovat,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
Útočník napadeného zranil a ten se začal bránit legálně drženou zbraní. „V době, kdy si již s útočníkem nevěděl rady a útok neustával, v obavách vystřelil, přičemž pěstmi útočícího spolujezdce postřelil,“ dodala mluvčí.
První výstřel útočníka ale nezastavil. Ničil auto a snažil se bránícímu se muži vytrhnout zbraň z ruky. Do rvačky se zapojil i další spolujezdec z opelu a při přetahování o zbraň vyšla z pistole další rána. „Nikoho nezasáhla, ovšem útočníci s napadáním přestali,“ řekla mluvčí.
Podle policie střelec reagoval v nutné obraně a stíhán nebude, naopak útočníkovi hrozí za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví až deset let vězení.
Ostravští policisté prověřovali v tomto roce hned několik incidentů agrese na silnicích. „Příčinou byla většinou neadekvátní reakce zúčastněných a odlišný názor na řešení dopravní situace. Výše uvedený skutek je však bezesporu jedním z nejzávažnějších letošních případů agrese na ostravských silnicích,“ doplnila Holčáková.