Rock, folk i opera míří pod letní nebe | E15.cz

Rock, folk i opera míří pod letní nebe

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto znamená pro hudbu vždy festivaly pod širým nebem. Jedno i vícedenní. A nejde vždy jen o hudbu rockovou.

Nejvíce festivalů, které se v kraji uskuteční, nabídne rockovu hudbu v celé její šíři. Těšit se ale mohou i příznivci country a zcela specifický je festival Loketské kulturní léto zaměřený na vážnou hudbu.
Jeden z dlouholetých festivalů, novorolský Festival bez hvězd, se letos koná naposledy. Sezonu ukončí festival ve Vroutku těsně za krajskými hranicemi, který je nabitý velkými jmény.
„Naším cílem bylo udělat z festivalu tradici. Ale finanční možnosti už nám neumožňují dále pokračovat, chybějí peníze na rozvíjení festivalu. Město Nová Role sice akci podporuje, žádali jsme ale o větší příspěvek, bohužel bez úspěchu. Nemá smysl za těchto podmínek pokračovat dál,“ říká hlavní organizátor Festivalu bez hvězd Eda Bartůšek.
Hlavními hvězdami posledního, osmého ročníku budou Kurtizány z 25. Avenue.
Loketský přírodní amfiteátr hostí festivaly už řadu let. Letos se tu odehraje třetí country festival s názvem On The Road. Návštěvníci se mohou těšit například na Taxmeny, Naďu Urbánkovou s Bokomarou či skupinu Kamelot.
Odehraje se zde také Motorcycle Rock Fest s hvězdnými americkými Living Colour v čele.
V rámci „operního festivalu“ zhlédnou návštěvníci v amfiteátru dvě představení Dvořákovy Rusalky, Orffovu Carminu Buranu a Verdiho Nabucca. Kromě toho se další, převážně komorní koncerty uskuteční na loketském hradě a v kostele sv. Václava.
Především kapelám zdejšího regionu dává prostor festival Edu.art, který se odehraje již potřetí v biatlonovém areálu Eduard u Jáchymova. Ve dvou dnech jich nabídne dvaadvacet.
„Tady to není úplně typický kraj pro festivaly, ale v posledních letech se návštěvnicky celkem dařilo. Nikdo nemůže lidem přikázat, aby sem jeli, přijedou proto, že se jim festival líbí. To je pro nás největší odměna. Doufám, že lidé přijedou i letos,“ říká Kamil Šír, hlavní organizátor festivalu Rock For Church(ill) ve Vroutku u Podbořan.
Na návštěvníky festivalu, který se odehrává vždy poslední srpnový víkend, čekají opravdové lahůdky. Mezi jinými zahraničními kapelami jsou to britské špičky Stereo MCs a Transglobal Underground, dále celá plejáda českých skupin, mezi nimi také The Ecstasy of Saint Theresa, kteří zde zahrají jako na jediném českém festivalu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video