Roman Nevrla brousí boxerský klenot

Karvinský oddíl boxu vychovává stále nové talenty. Už třicet let v něm působí kouč Roman Nevrla.

Boxerský trenér Roman Nevrla přišel do oddílu Baník Karviná před třiceti lety. Jako patnáctiletý. A v oddíle už zůstal. Nejprve jako boxer, potom v roli trenéra. „Z Karviné jsem se dostal i do juniorské reprezentace a byl jsem dvakrát stříbrný na mistrovství republiky,“ sdělil Nevrla.
Z ringu přešel plynule za provazy a nyní učí boxovat karvinské talenty. V tréninkové skupině má i sedmnáctiletého Patrika Velkého. Ten už má devět republikových titulů v juniorech, kadetech i mužích. „Patrik je v současnosti ve výběru pěti českých boxerů, kteří mají šanci startovat na olympijských hrách 2012 v Londýně. Všichni z nich musejí absolvovat řadu mezinárodních turnajů, na kterých budou sbírat body. Pokud se jim bude dařit, může se stát, že na olympiádu můžou jet třeba i všichni,“ řekl Nevrla.
Velký má boxerské geny v rodině. Kromě něho boxují také jeho dva bratři Antonín a Evžen. „Evžen byl dokonce na skok i u profesionálů. Patrik ho může ale trumfnout. On je už teď taková hvězda, že polovina tělocvičny podle něho kopíruje styl. Patrik, i když bych to neměl říkat, je asi největší talent, který mi prošel rukama,“ uvedl Nevrla.
Zkušený kouč má ve své skupině, o kterou se společně stará ještě s trenéry Petrem Miterkou a Antonínem Gašparem, i další talentované mladíky. Teprve čtrnáctiletého Robina Ďatka nebo osmnáctiletého Michala Michailidise. „Oba se jednou můžou Patriku vyrovnat. Vždyť Michal se boxu věnuje teprve něco přes rok a letos už skončil na třetím místě v turnaji nejlepších boxerů do osmnácti let. Robin je zase mistr republiky v kategorii školáků, tedy do čtrnácti let,“ vyjmenoval Nevrla. Karvinský oddíl dodává borce i do extraligy. „V Karviné jim nemůžeme nabídnout takové podmínky, jako mají třeba v Ostravě. Přesto většina z nich nikdy nezapomene připomenout, kde se učili boxovat,“ pochlubil se Nevrla.