Šamani se rozloučí s diváky | e15.cz

Šamani se rozloučí s diváky

Michaela Mráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žďárští divadelníci naposledy zahrají komedii ze současnosti.

Divadelní ochotníci naposledy představí žďárskému publiku komedii Šamani. Poslední dvě možnosti ji vidět mají návštěvníci žďárského divadla ve čtvrtek 14. dubna a v neděli 17. dubna od sedmi hodin večer.

Divadelní fanoušci mohli Šamany vidět už několikrát. Ochotníci je hráli nejenom ve Žďáře, ale například i v Přibyslavi nebo v Novém Městě na Moravě. Po roční pauze herci hru oprášili a přezkoušeli. Poslední uvedení se neobejde bez drobných změn.

„Aranžmá bude trošku jiné, možná i některé věty herců, protože reagujeme na aktuální politickou situaci,“ říká režisér a šéf ochotníků z Divadelního spolku Žďár Jan Krška, podle kterého představení „dozrálo“. „Každopádně mohu slíbit, že to bude zase jiný zážitek, drobně přetváříme a přidáváme, herci jsou víc uvolnění,“ doplňuje Krška.

Herci se na poslední dvě představení také těší. „Tenhle kus je odlišný od těch ostatních, které máme v repertoáru. Karel Černý ho napsal opravdu zdařile. My se při hře velmi bavíme a jsme rádi, že se baví i diváci, odezva je úžasná,“ říká herečka Ivana Chrástová.

Komedie ze současnosti volně navazuje na dříve uvedené Světáky. Vypráví příběh trojice řemeslníků, kteří se vrhnou do „podnikání“ a přizvou k němu tři známé dámy z Prahy. O komické situace a svérázné řešení vršících se problémů není nouze.

Mluvené slovo prokládají písničky, pod které se hudebně podepsal Jan Bořil. „Spolupracujeme s ním delší dobu, je to skvělý člověk a hlavně perfektní muzikant. K tomuto představení sám nahrál cédéčko,“ doplňuje režisér Krška.

Soubor se s hrou přihlásil na podzimní přehlídku Voskovcova Sázava. Pokud uspěje, zahraje si hru ještě naposledy v Čechách, a pak ji stáhne z repertoáru.

Už teď se ovšem plánuje nasazení nového kusu. „Bude to Hymna aneb Urfidlovačka od Ladislava Smoljaka,“ prozrazuje Krška. A bude to úplně něco jiného, než divadlo dosud dělalo. „Hodně písniček, náročné zpěvy a humor taky zcela jiný. O to větší je to výzva,“ těší se Krška.

Autor: Michaela Mráčková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery