Šampionem Prague Wine Trophy 2012 se stalo vinařství Sonberk | E15.cz

Šampionem Prague Wine Trophy 2012 se stalo vinařství Sonberk

Šampionem Prague Wine Trophy 2012 se stalo vinařství Sonberk
Společnost Winez.cz dováží vína z Alsaska
• 
ZDROJ: Prague Wine Trophy

nes

Součástí zahájení pátého ročníku festivalu vína Prague Wine Week bylo udílení cen Prague Wine Trophy 2012. Šestého ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 1166 vín, což je o 8 % více než loni. Z toho bylo 59 % zahraničních vín a 41 % českých a moravských vín. Nejúspěšnějším domácím vinařstvím byl Sonberk.

V podobném poměru jako na soutěži jsou domácí a zahraniční vína zastoupena na českém trhu. Prague Wine Trophy tedy jako jediná soutěž v ČR objektivně mapuje tuzemský trh s vínem. V roce 2012 bylo v soutěži uděleno celkem 346 medailí, z toho 30 Championů. Medaile si rozdělilo celkem 77 společností, z toho 36 domácích vinařství a 41 dovozců a zahraničních vinařství. Zahraniční vína získala 73 % medailí a česká a moravská vína 27 % medailí.

Nejlepším domácím vinařstvím se stal Sonberk s 12 medailemi, na druhém místě skončilo Nové Vinařství s 9 medailemi a na třetím Vinařství Volařík s 8 medailemi. Mezi dovozci zvítězil Vinom Wine s 32 medailemi, druhý Kupmeto CZ si odnáší 24 medailí a třetí Wine World 20 medailí.

Pořadatelem festivalu Prague Wine Week a soutěže vín Prague Wine Trophy je časopis Víno Revue. Více informací lze nalézt na stránkách Praguewine.cz, kde je i přehled Wine & Food tandemů a seznam vín pro Galadegustaci. Právě při nich je tento týden možno ochutnat většinu oceněných vín.

Autor: nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!