Šampionem Prague Wine Trophy 2012 se stalo vinařství Sonberk | E15.cz

Šampionem Prague Wine Trophy 2012 se stalo vinařství Sonberk

Společnost  Winez.cz dováží vína z Alsaska
Společnost Winez.cz dováží vína z Alsaska
• 
ZDROJ: Prague Wine Trophy

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Součástí zahájení pátého ročníku festivalu vína Prague Wine Week bylo udílení cen Prague Wine Trophy 2012. Šestého ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 1166 vín, což je o 8 % více než loni. Z toho bylo 59 % zahraničních vín a 41 % českých a moravských vín. Nejúspěšnějším domácím vinařstvím byl Sonberk.

V podobném poměru jako na soutěži jsou domácí a zahraniční vína zastoupena na českém trhu. Prague Wine Trophy tedy jako jediná soutěž v ČR objektivně mapuje tuzemský trh s vínem. V roce 2012 bylo v soutěži uděleno celkem 346 medailí, z toho 30 Championů. Medaile si rozdělilo celkem 77 společností, z toho 36 domácích vinařství a 41 dovozců a zahraničních vinařství. Zahraniční vína získala 73 % medailí a česká a moravská vína 27 % medailí.

Nejlepším domácím vinařstvím se stal Sonberk s 12 medailemi, na druhém místě skončilo Nové Vinařství s 9 medailemi a na třetím Vinařství Volařík s 8 medailemi. Mezi dovozci zvítězil Vinom Wine s 32 medailemi, druhý Kupmeto CZ si odnáší 24 medailí a třetí Wine World 20 medailí.

Pořadatelem festivalu Prague Wine Week a soutěže vín Prague Wine Trophy je časopis Víno Revue. Více informací lze nalézt na stránkách Praguewine.cz, kde je i přehled Wine & Food tandemů a seznam vín pro Galadegustaci. Právě při nich je tento týden možno ochutnat většinu oceněných vín.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video