Sedm kladenských sportů v roce 2011

Sestupy, oslavy, splněné či nesplněné cíle. Takový byl uplynulý sportovní rok v Kladně.

Z populárních sportů propadl fotbal. SK Kladno nedokázalo udržet první ligu. Ostatní sportovci mohou být s končícím rokem spíše spokojení.

1. Fotbal

SK Kladno se po podzimu usídlilo na předposlední příčce druhé ligy. Z týmu v létě odešlo dvanáct hráčů základní sestavy, ovšem zisk z jejich prodeje byl mizivý. Například přestup Víta Beneše do Jablonce přinesl klubu jen něco přes dva miliony korun. Pomoc klubu přišel renomovaný kouč Miroslav Beránek. „Moje mise nebyla úspěšná,“ připustil Beránek minulý týden. Výplaty na konta hráčů přicházely se zpožděním a jejich nasazení v zápasech tomu odpovídalo. Klub už nehraje jen o body, ale samotnou existenci. Město navíc požaduje po jeho vedení splatit dluh ve výši jedenáct milionů korun.

2. Volejbal

Klub Volleybal Kladno vstoupil do nového ročníku extraligy jako mistr. Ze sestavy, která titul vybojovala, ale zůstalo torzo. Odešly hlavní opory a tým přehodnotil své ambice do nové sezony. Kladenské volejbalisty navíc oslabila na začátku podzimu série zranění. Nyní jsou na desátém místě.

3. Hokej

V létě si hokejisté Vagnerplastu dali za cíl boje v extraligovém play-off. Ovšem už po úvodních deseti kolech soutěže bylo jasné, že je opět čekají pouze boje o záchranu. Na vině nebyla špatná letní příprava, jako spíše rozsáhlá marodka několika hráčů základní sestavy. Trenér Otakar Vejvoda rezignoval a na jeho místo nastoupil Petr Tatíček. S Jiřím Kopeckým některé formace přeházely a mužstvo začalo, alespoň na domácím ledě, sbírat důležité body. Kladnu paradoxně pomohla také aféra s registracemi hráčů, která Vagnerplast i přes sankce posunula na předposlední příčku.

4. Basketbal Týmu BK Kladno utekla na jaře na poslední chvíli vyřazovací část druhé národní ligy. Do USK Praha zamířil jeden z největších českých talentů Michal Mareš, ale z hostování se do Kladna občas do týmu kouče Roberta Fischera vrací. Kladenští jsou po podzimu na čtvrtém místě.

5. Atletika

Atleti Tepo Kladno loni sestoupili z nejvyšší soutěže, ale vzápětí se přes baráž vrátili. Ženy startovaly v nejvyšší soutěži a ve finále skončily na sedmém místě. Družstvo mužů se v sezoně stabilizovalo, i když odešli někteří slovenští atleti startující za Kladno na hostování.

6. Florbal

Kladenští florbalisté z klubu FBK zatím v extralize připomínali Robina Hooda. Brali silným a rozdávali kvalitativně slabším. Výkony klubu, který je po podzimní části extraligy na deváté příčce, rostly i padaly s výkony kapitána Tomáše Leipnera a pravděpodobně nejlepšího brankáře Martina Beneše.

7. Hokejbal

Obhájce mistrovského titulu Alpiq Kladno sice po podzimní části neobsadil první příčku, přesto byla výkonnost mužstva na vysoké úrovni. „Jsme na druhém místě, dva body za Hradcem Králové, a to je velmi dobrá pozice před druhou částí soutěže, která bude rozhodovat o dvojicích pro play-off,“ řekl trenér hokejbalového mistra Drahomír Kadlec.