Sedm let spal. Teď opavský softbal ožívá | e15.cz

Sedm let spal. Teď opavský softbal ožívá

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mistr Evropy z roku 2008 Zdeněk Mateřanka se snaží oživit softbalovou tradici v Opavě.

Ještě před nedávnem nebylo ve sportovním areálu Hliník nic než pár polorozpadlých unimobuněk a použité pneumatiky. Během několika měsíců dokázal Zdeněk Mateřanka proměnit zanedbané sportoviště na funkční základnu opavských softbalistů. „Chceme navázat na úspěšné působení původního oddílu, který zanikl před sedmi lety. V současnosti máme družstvo kadetů a mužů, což je dohromady kolem pětadvaceti hráčů,“ říká Mateřanka.
O svých kvalitách přesvědčili hráči TJ Hit Opava na turnaji, který odehráli na domácím hřišti. Síly změřili třeba i s extraligovými Šneky z Kunovic v čele s reprezentačním nadhazovačem Markem Lapčíkem. „Na turnaji jsme obhajovali loňské vítězství. Ve finálovém zápasu s Kunovicemi jsme sice ze začátku drželi krok, nakonec jsme ale skončili druzí,“ popisuje Mateřanka. Zkušený softbalista přivedl zpátky k mužstvu bývalé odchovance, kteří se věnují mládeži. „Chtěl bych ještě založit družstva žen a žáků. S kadety bychom se rádi propracovali do extraligy,“ líčí plány do budoucna Mateřanka.

Nabírají se noví hráči

Vize o mladém, ambiciózním softbalu se ale neobejde bez dobré hráčské základny. „Děti nabíráme pořád. Mládež do třinácti let trénuje v pondělí od čtyř, starší v úterý a čtvrtek od pěti hodin. Detailní informace máme na stránkách www.tjhit-opava.cz,“ informuje Mateřanka s tím, že začínající softbalisté si mohou veškerou výbavu vypůjčit zdarma. „Stačí, když děti přijdou ve sportovním oblečení a vezmou si s sebou pití,“ vysvětluje Mateřanka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video