Šéf Volkswagenu bude mít plat „jen“ 14 milionů eur | E15.cz

Šéf Volkswagenu bude mít plat „jen“ 14 milionů eur

Martin Winterkorn
Martin Winterkorn
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Martin Winterkorn dostane za loňský rok 14 milionů eur (356 milionů Kč). Informoval o tom německý list Der Spiegel. Plat šéfa VW tak klesne z rekordních 17,5 milionu eur v roce 2011. Podle dosavadních pravidel si přitom měl Winterkorn za loňský rok vydělat až 20 milionů eur.

Winterkorn, který je nejlépe placeným německým manažerem, se již dříve vyslovil pro omezení růstu svého platu. „Přes všechny úspěchy koncernu nemůže tento růst pokračovat donekonečna,“ řekl nedávno o svém platu Winterkorn. „Pokud bych skutečně dostal 20 milionů, lidé by se s tím už určitě nesmířili,“ dodal.

Podle listu Spiegel rozhodne dozorčí rada o novém systému odměn pro všechny členy vedení Volkswagenu na svém zasedání 22. února. Vysoké odměny manažerů jsou často trnem v oku veřejnosti.

Předseda německé odborové centrály DGB Michael Sommer označil odměny německých manažerů za „bezuzdné“. „Nikdo mi nebude tvrdit, že v rámci podniku má práce šéfů třistakrát vyšší hodnotu než práce ostatních zaměstnanců,“ dodal.

Volkswagen, jehož součástí je Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma loni zvýšila celosvětový prodej o 11 procent na rekordních 9,07 milionu vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video