Škrtající výrobce hry Angry Birds bude mít nového ředitele | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Škrtající výrobce hry Angry Birds bude mít nového ředitele

Škrtající výrobce hry Angry Birds bude mít nového ředitele
Angry Birds, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: LG전자 via Flickr

ČTK

Finská společnost Rovio, tvůrce populární elektronické hry Angry Birds, bude mít nového šéfa. Současný generální ředitel Pekka Rantala po více než roce ve funkci na konci letošního roku odstoupí a od nového roku ho nahradí Kati Levorantaová, nynější šéfka právního oddělení.

Rovio pod vedením Rantaly přistoupila k výrazné restrukturalizaci a propouštění. V říjnu společnost zrušila 213 pracovních míst, tedy více než třetinu, kvůli očekávanému letošnímu poklesu zisku. Společnost současně uvedla, že dvě hlavní divize, herní a mediální, získají více nezávislosti. Mediální divizi povede spoluzakladatel firmy Mikael Hed a herní současný produktový šéf Wilhelm Taht.

„Byli jsme zvyklí na firemní model s centralizovanými rozhodnutími, výsledkem toho však byla příliš pomalá reakce na velmi konkurenčních trzích,“ řekl agentuře Reuters předseda správní rady a hlavní majitel firmy Kaj Hed. Nově tak bude činnost generálního ředitele méně aktivní a Rantala měl podle Heda dojem, že tato práce již není pro něj.

Na burzu nepůjde

Hed rovněž uvedl, že vstup firmy na burzu není nyní na programu. Evropský herní průmysl prý však potřebuje konsolidaci a Rovio by přitom mohlo hrát svoji roli.

Rovio poprvé představilo svoji hru Angry Birds v roce 2009. Cílem hry je v roli ptáků zneškodnit nepřátele, zelená prasata, která se snaží ukrást ptačí vejce. Hra se stala jedničkou mezi placenými mobilními aplikacemi, v poslední době však zájem o ni klesá a firma Rovio má problém přijít s novým herním hitem.

Rovio nyní vkládá velké naděje v nový film, který má být ve formátu 3D. Do kin má film přijít v květnu 2016 a firma doufá, že film podpoří prodej dalšího zboží s tematikou naštvaných ptáků a zelených prasat, od dětských hraček po oblečení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!