Škrtání nákladů naruby: manažeři BlackBerry si pořídili nové letadlo | E15.cz

Škrtání nákladů naruby: manažeři BlackBerry si pořídili nové letadlo

Bombardier Global Express (Ilustrační foto)
Bombardier Global Express (Ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: bomberpilot

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kanadský výrobce mobilních telefonů BlackBerry minutý týden oznámil, že za tři měsíce končící srpnem prodělal skoro miliardu dolarů a chystá propouštění 40 procent zaměstnanců. Krátce poté vyšlo najevo, že vedení firmy si před dvěma měsíci koupilo další luxusní letoun.

Firma, která se už několik let potýká s trvale klesající poptávkou, v červnu koupila dálkový korporátní letoun Bombardier Global Express z roku 2006, vyplývá z kanadského registru letadel. Cena není známá, podobné letouny se ale specializovaných serverech nabízejí za 25 až 40 milionů dolarů (přibližně 480 až 650 milionů korun).

BlackBerry přitom již dva letouny má. Společnost vlastní tryskáče Dassault Falcon pořízené před několika lety. Dalšího letadla se kanadská firma zbavila před necelým rokem v rámci úsporných opatření.

Flotilu ale čekají další změny „Firma se během tohoto roku rozhodla prodat svá dvě letadla (Dassault) a nahradit je letadlem s větším doletem,“ vysvětlil nákup Bombardieru mluvčí společnosti Adam Emery.

Podle zpráv a fotografií na sociálních sítích ale BlackBerry nadále využívá i starší letadla. Nadšenci je během uplynulého měsíce zachytili na několika místech v Evropě. Emery ovšem tvrdí, že „s nimi nikdo neletěl od té doby, co jsme převzali nový letoun“.

Kvůli finančním potížím nyní BlackBerry hodlá prodat všechna tři letadla. Firma v pátek oznámila, že sníží provozní náklady na polovinu a odepíše skoro miliardu dolarů v neprodaných mobilních telefonech.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video