Skupina T.E úspěšně zkolaudovala rezidenční projekt Sakura | E15.cz

Skupina T.E úspěšně zkolaudovala rezidenční projekt Sakura

Skupina T.E úspěšně zkolaudovala rezidenční projekt Sakura
Skupina T.E úspěšně zkolaudovala rezidenční projekt Sakura
• 
ZDROJ: Skupina T.E
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Projekt Sakura doslova obalený zelení byl zkolaudován. Do nového domu s 67 byty se již brzy začnou stěhovat první majitelé. Skupina T.E nyní finišuje s venkovními pracemi a dokončuje sadové úpravy. Areál tak poprvé rozkvete už na jaře příštího roku.

Projekt Sakura uvedl na český trh doposud nevídaný koncept rezidenčního domu s visutými zahradami. Budovu po obvodu všech pater lemují unikátní pochozí květníky v délce 1,3 kilometru. Celkem bude na domě a v přilehlém parku rozmístěno 32 000 kusů nejrůznějších druhů květin, bylin, keřů a stromů, čímž Sakura pokoří i známé zelené milánské věže Bosco Verticale. Projekt, který je společným dílem developera T.E, architektů ze studia Jestico + Whiles a zahradního ateliéru Flera, zahrnuje 67 jednotek včetně tří luxusních střešních penthousů a dvoupodlažních duplexů se zahradami. Většina bytů byla prodána ještě před kolaudací, volných zbývá už jen posledních devět. Skupina T.E bude dva roky od předání novým majitelům na své náklady obstarávat péči o zeleň, aby se všechny rostliny dobře uchytily a následně snesly i méně odbornou péči.

Zahrady za každým oknem

„Od počátku jsme si stanovili cíl měnit nefunkční ve funkční a zastaralé v moderní. Mám tedy velikou radost, že dnes tu na místě bývalého brownfieldu stojí právě Sakura. Projekt, který v sobě spojuje kvalitní architekturu a vysoký standard provedení, atraktivní lokalitu s neopakovatelnými výhledy a velké množství zeleně. Noví majitelé se za pár týdnů začnou stěhovat a už na jaře příštího roku si budou moct plně užívat rozkvetlé stromy v parku i květiny na svých soukromých terasách,“ říká Martin Hubinger, majitel developerské a stavební skupiny T.E, a dodává: „Zároveň věřím, že se Sakura stane dobrým příkladem moderní tuzemské architektury a naváže na své dosavadní úspěchy v globálních oborových soutěžích.“ Sakura se v předchozích letech probojovala mezi nominované budoucí rezidenční projekty v mezinárodních architektonických soutěžích WAN Awards a World Architecture Festival a zařadila se tak mezi nejlepší stavby světa.

Na místě brownfieldu

Bytový komplex vyrostl v pražských Košířích na místě vyhořelého plaveckého bazénu. Nachází se v blízkosti přírodního parku Košíře-Motol a přitom jen pár minut autem i MHD od centra Smíchova. Občanskou vybavenost v okolí projekt doplňuje svými vlastními komerčními prostorami určenými pro kavárnu a obchod s potravinami. Sakura dále disponuje řadou technologických a energeticky úsporných řešení. Vedle automatického zavlažování veškeré vegetace je součástí budovy i technická připravenost s dostatečnou garantovanou energetickou kapacitou pro souběžný chod hned 30 dobíjecích stanic pro elektromobily. Za jeden den by zde tedy bylo možné nabít všech 90 vozů, pro které je parking dimenzován.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video