Slovenská R1 se staví formou PPP | E15.cz

Slovenská R1 se staví formou PPP

Poklepáním základního kamene začala na počátku dubna výstavba 52,41 kilometru dlouhé části rychlostní komunikace R1. Stavbu rozdělenou na čtyři úseky vybuduje společnost EUROVIA CS, a. s., prostřednictvím své dceřiné společnosti Granvia Construction, s. r. o.

Koncesionářem celého projektu je společnost Granvia, a. s., vlastněná VINCI Concession. „Zahajujeme jeden z našich nejdůležitějších projektů letošního roku. Akce je pro nás zároveň potvrzením naší pozice lídra v celém česko-slovenském regionu,“ uvedl Martin Borovka, generální ředitel společnosti EUROVIA CS, která je stoprocentním vlastníkem Granvia Construction.

Stavba se skládá ze tří úseků: Nitra–Selenec, Selenec–Beladice, Beladice–Tekovské Nemce, a samostatné stavby, kterou je severní obchvat Banské Bystrice. „V plánu je realizace devíti mimoúrovňových křižovatek a 79 mostů. Samozřejmostí jsou přeložky inženýrských sítí a výstavba protihlukových stěn a opěrných zdí,“ specifikuje hlavní obsah prací Martin Pekáček, ředitel Granvia Construction. EUROVIA CS je prostřednictvím své dceřiné společnosti Granvia Construction členem konsorcia, které zvítězilo ve veřejné soutěži na stavbu a provozování silnice R1 v rámci projektů veřejně-soukromého partnerství (PPP). „Díky realizaci tohoto projektu na Slovensku získáme další cenné zkušenosti, kterých budeme moci využít při účasti ve výběrových řízeních na PPP projekty v České republice,“ dodává Borovka.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!