Šneci z Orlové sní o postupu | e15.cz

Šneci z Orlové sní o postupu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Baseballistům Snails Orlová začala nová sezona. I se zúženým kádrem se chtějí prát o postup.

Tak jako v předchozích sezonách si i letos baseballisté Snails Orlová budou chtít splnit svůj sen a postoupit o soutěž výše. Do Českomoravské ligy. Zatím jim ale postup uniká. Jejich cesta za postupem začala v neděli 17. dubna na hřišti ostravského Arrows, kde odstartovali sezonu v severomoravské oblasti. „Arrows byli pro nás neznámým soupeřem. Nevěděli jsme, co od nich čekat. Měli jsme jen informace, že za béčko by měli hrát junioři a hráči, kteří se nedokázali probojovat do extraligového týmu,“ řekl před prvním utkáním sezony hrající trenér Lukáš Křižoščak.
Orlovští hráči ale do úvodního utkání vstoupili bez známek nervozity a v utkání byli Arrows vyrovnaným soupeřem.
Po závěrečné směně byl stav 10:9 pro Ostravany, a Orlová by tak prohrála, jenže kvůli administrativní chybě domácích byl zápas kontumován ve prospěch Snails.
„Arrows do utkání nasadili čtyři hráče z extraligového týmu. Podle pravidel smí nasadit ale jen dva. Tím pádem jsme vyhráli kontumačně 9:0. Přestože Arrows nasadili hráče z extraligy, hráli jsme s nimi vyrovnanou hru,“ těšilo Křižoščaka.
Kromě utkání v severomoravské oblasti čekají Snails i zápasy v jihomoravské oblasti, kde to rovněž svěřenci kouče Křižoščaka nebudou mít jednoduché. „V soutěži hrají béčka extraligových Draků Brno nebo Hrochů Brno. Už loni jsme ale ukázali, že s takovými týmy můžeme hrát vyrovnané zápasy. I proto jsme dostali i letos pozvání do jihomoravské oblasti, čehož jsme rádi využili. Budeme mít větší zápasové vytížení a můžeme bojovat i v obou soutěžích o postup do baráže o Českomoravskou ligu,“ sdělil Křižoščak. Před letošní sezonou zúžil kádr na zhruba patnáct lidí. „Museli jsme se rozloučit s některými hráči, protože jejich výkonnost nebyla ani taková, aby obstála v naší soutěži. Problém v tom ale nevidím. Hráči, kteří loni neměli výkonnost, stejně nenastupovali, a my to táhli jen v několika lidech,“ vysvětlil Křižoščak.
Orlové tak zůstali baseballisté, kteří jsou spolu už třetím rokem, a v tom Křižoščak vidí největší sílu mužstva. „Známe se, víme, co od sebe můžeme očekávat. V tom bychom mohli mít navrch před svými soupeři,“ myslel si Křižoščak.
Orlová se bude chtít opírat hlavně o kvalitní nadhoz, o který se především starají opory týmu Milan Bill a Michal Gallo. „Baseball je hlavně o nadhozu a Milan s Michalem už nás několikrát zachraňovali. K dalším tahounům pak patří chytač Michal Kozák. Ti všichni rozhodně mají na vyšší soutěž,“ chválil své svěřence Křižoščak.
Orlovští baseballisté chtějí letos opět proklouznout do baráže o Českomoravskou ligu. Tu bude hrát nejlepší klub z jihomoravské a severomoravské oblasti, plus nejhorší tým z Českomoravské ligy.
Loni se do baráže probojovali. Bohužel ale o víkendu, kdy se hrála baráž, nezastihla hráče Snails dobrá forma. „Tehdy nás navíc postihla řada zranění. Loni jsme ale cítili velkou šanci postoupit,“ vrátil se k loňské baráži Křižoščak.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery