Snový začátek: tři skalpy soupeřů

Slovanka kráčí ligou bez ztráty bodu. V kabině převládá nadšení.

Porážka ambiciózního Valosunu Brno, výhra nad bronzovým Trutnovem a další triumf v souboji s Karlovými Vary. To jsou ve zkratce tři zápasy basketbalistek Slovanky Mladá Boleslav, které je katapultovaly na špičku ligy.

Plný bodový zisk

„Pohled na tabulku je velice příjemný a rovněž nečekaný. Když jsem se před sezonou podíval na los, říkal jsem si, že jsme snad nemohli dopadnout hůř,“ netají své překvapení trenér René Štěpánek.
„V kabině panuje nesmírné nadšení. Ani největší optimista na úvod tři výhry nečekal,“ raduje se kapitánka Hana Nezdařilová.
Soupeři, se kterými Slovanka soutěž zahájila, patřili k nejkvalitnějším. „Zápasy jsme zvládli ve velkém stylu. Hrajeme útočně a agresivně, v obrovském nasazení,“ vypočítává kouč důvody úspěchu. „Také těžíme z fantastické formy Hany Nezdařilové a defenzivní práce sester Šípových. Pochvalu si ale zaslouží všechny hráčky,“ doplňuje Štěpánek.
Nejpilnější střelkyně Slovanky připouští, že se jí poslední utkání povedla. „Půldruhého dne jsem přitom předtím strávila s dětmi v tělocvičně. Netuším, kde se ve mně tolik energie vzalo,“ vypráví Hana Nezdařilová, jejíž příjmení je naprostým opakem toho, co na palubovce předvádí. „Prostě se zadařilo a spadly mi tam nějaké trojky,“ dodává ke svým výkonům šestadvacetiletá hráčka.

Příště favoritem

Ve čtvrtém kole přivítá Slovanka na domácí palubovce VŠ Praha, proti nimž by měl tým potvrdit současnou skvělou formu. „Sice ještě nevyhráli a ve dvou přípravných zápasech jsme je porazili, ale musíme k tomu přistoupit zodpovědně,“ varuje René Štěpánek.
„Hlavně si nepřipustit, že budeme favoritem. To by bylo to nejhorší, co bychom mohli udělat,“ potvrzuje trenérova slova Nezdařilová.
Basketbalistky sehrají utkání v neděli 7. listopadu v půl šesté večer ve sportovní hale.