Raketa Sojuz se vznesla k mezinárodní vesmírné stanici | E15.cz

Sojuz se vznesl k mezinárodní vesmírné stanici. Podívejte se na přípravy startu

David Polesný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

K mezinárodní vesmírné stanici se včera z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu vydala pilotovaná vesmírná loď Sojuz se třemi astronauty. Prohlédněte si přípravy ke startu.  

Raketa startovala v rámci mise Expedice 55 a jednalo se o 55. cestu k mezinárodní vesmírné stanici. Posádku tvořila trojice Oleg Artěmjev, Richard R. Arnold a Andrew Feustel. Na ISS vystřídají posádku předchozí expedice 54.

Pro Česko je obzvlášť zajímavý kosmonaut Andrew Feustel, jehož rodina ze strany manželky má české kořeny. Feustel proto Česko navštívil a docela si ho oblíbil. Několikrát zde přednášel a do vesmíru s sebou na předchozích misích vzal českou vlajku, Nerudovy Písně kosmické a také postavičku Krtečka.

Nyní s sebou vzal kopii obrázku židovského chlapce z Prahy, který před svou smrtí v terezínském ghettu nakreslil pohled na Zemi z povrchu Měsíce tak, jak si jej představoval ve své fantazii.

Autor: David Polesný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.