Správce nemovitostí ze skupiny Penta loni zvýšil tržby i zisk | E15.cz

Správce nemovitostí ze skupiny Penta loni zvýšil tržby i zisk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby skupiny AB Facility Services se loni zvýšily o 19 procent na 1,3 miliardy korun. Hrubý provozní zisk (EBITDA) firmy vzrostl na 81,2 milionu korun z předloňských 14,7 milionu. AB Facility se zaměřuje především na správu nemovitostí, firma patří do investiční skupiny Penta.

Společnosti se dařilo hlavně v oblasti energetických služeb, významně rostla také na Slovensku. Firmě se předloni i v roce 2010 podařilo uzavřít dostatečné množství zakázek, které pokrývaly loňské provozní náklady. „Dalším významným faktorem pro dosažení zisku bylo i udržení fixních nákladů na srovnatelné úrovni s předchozím rokem, a to zejména díky dokončení restrukturalizaci některých činností v rámci skupiny,“ uvedla společnost.

Kvůli růstu zakázek loni AB Facility zvýšila počet zaměstnanců o 336 na 1771 pracovníků. Společnost vznikla v roce 1999 jako vnitřní organizační jednotka koncernu ABB. V roce 2003 se z ABB vyčlenila a přešla do vlastnictví fondu soukromého kapitálu Genesis. Loni firmu získala Penta. AB Facility patří mezi přední společnosti v oboru správy nemovitostí v Česku, kterému se též říká facility management. Mezi hlavní konkurenty firmy patří například společnosti ISS, Centra nebo Okin Group.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video