Stát chystá nová pravidla pro úhradu služeb spojených s bydlením | E15.cz

Stát chystá nová pravidla pro úhradu služeb spojených s bydlením

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na ministerstvech a dalších úřadech se začíná rozhodovat o budoucnosti zákona, který má nově vymezit pravidla pro úhradu služeb spojených s bydlením. Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský návrh poslal do meziresortního připomínkového řízení.

V současné době podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) neexistuje právní úprava, která by zastřešila úpravu služeb spojených s užíváním bytu, stanovila obecná pravidla rozúčtování a upravila práva a povinnosti stran, postupy a lhůty pro rozúčtování. Aktuálně zákony řeší platby za služby jen u nájemního bydlení.

Nová norma změní podmínky například pro úhradu vodného a stočného, odvozu odpadu nebo užívání výtahů. Změna se bude týkat většiny lidí. „Zamýšlená úprava bude mít dopad na fyzické osoby bydlící v nájemních bytech, včetně bytů družstevních i na vlastníky bytových jednotek, popřípadě nájemce nebytových prostorů v budovách s byty,“ stojí v návrhu věcného záměru zákona. Další dotčenou skupinou budou majitelé bytů.

Věcný záměr nového zákona schválila vláda letos v srpnu. Do konce roku 2011 má kabinet dostat na stůl samotný návrh textu zákona.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video