Stavba mladoboleslavské tangenty má začít počátkem příštího roku | E15.cz

Stavba mladoboleslavské tangenty má začít počátkem příštího roku

Dlouho očekávaná výstavba severovýchodní části obchvatu Mladé Boleslavi, který odvede z centra města dopravu, má být zahájena počátkem příštího roku. Během letošního června nebo července by měla být vydána stavební povolení. Kraj pak vypíše soutěž na zhotovitele. Výstavba nové silnice přijde zhruba na 300 milionů korun.

Boleslavští zastupitelé v lednu schválili smlouvu o sdružení zadavatelů a spolupráci mezi krajem a městem potřebnou pro tuto investici. V souladu se zákonem o krajích je nutné, aby ji posvětilo také hejtmanství. „Shodli jsme se, že v zájmu města Mladá Boleslav i vedení Středočeského kraje je, aby tangenta vznikla co nejdříve,“ uvedl primátorův náměstek Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav). Hejtmanství podle něj ještě požaduje drobné úpravy ve smlouvách, které jsou podle Boušky pro město akceptovatelné. „Tyto úpravy samozřejmě musí schválit zastupitelstvo Mladé Boleslavi,“ dodal náměstek. Podle Boušky dosud není zřejmé, zda smlouvu musí schválit zastupitelstvo kraje, nebo pouze krajská rada. „V tomto bodě opravdu není stále jasno. Proto jsem poslal oficiální dopis na ministerstvo vnitra a během měsíce až měsíce a půl bychom mohli mít odpověď, zda je to nutné,“ uvedl. Severovýchodní část obchvatu má navázat na již hotovou nultou etapu u Bondy centra a měla by vyvádět dopravu z této lokality směrem k Intersparu a dále na výpadovky z města. Financování akce vychází z usnesení vlády a měl by na ni 300 milionů korun poskytnout Státní fond dopravní infrastruktury. Vlastní komunikaci postaví kraj, město mimo jiné zajistilo pozemky a především vybuduje chodníky a veřejné osvětlení.

Nová silnice ulehčí dalším silně dopravně zatíženým třídám ve městě V. Klementa, T. G. Masaryka a Jičínská. Město už také připravilo všechny pozemky pod tangentou a zastupitelé souhlasili s tím, že město uhradí případné investice nad státní dotaci, maximálně do 50 milionů korun. Stavba měla původně začít už v loňském roce.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!