Stavební firma PSJ, a.s. vstupuje do firmy D.I.S. s.r.o. | E15.cz

Stavební firma PSJ, a.s. vstupuje do firmy D.I.S. s.r.o.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedna z nejvýznamnějších tuzemských stavebních firem PSJ, a.s. získala majoritní podíl ve společnosti D.I.S. s.r.o., která se specializuje na oblast infrastrukturního stavitelství. Majetkové propojení obou firem je důležitým krokem v naplňování dlouhodobého záměru PSJ být silným hráčem na českém i zahraničním stavebním trhu. Dosavadní těžiště činnosti PSJ ležící v pozemním stavitelství a developmentu se tímto strategickým krokem rozšiřuje do sféry dopravních a inženýrských staveb.

„Vstup do společnosti D.I.S. je pro nás důležitým mezníkem při pronikání do nového segmentu trhu a při budování komplexní stavební společnosti. Věříme, že společnými silami budeme schopni výrazně rozvinout naše působení v České republice, ale i v zahraničí, zejména v Rusku,“ zdůraznil František Vaculík, předseda představenstva PSJ.

Tento názor podporuje též Richard Lang, jednatel D.I.S.: „Propojením s jednou z největších českých firem v oblasti pozemního stavitelství, kterou bezpochyby PSJ představuje, bychom chtěli ukázat, že je možné vytvořit silnou firmu schopnou plně konkurovat nadnárodním firmám působícím na českém trhu v segmentu dopravních a inženýrských staveb.“ Kupní cena i další podmínky transakce zůstávají po dohodě obou stran důvěrnou záležitostí. Fúze byla ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže povolena 21. září letošního roku.

Skupina firem PSJ loni zvýšila konsolidované výnosy meziročně skoro o čtvrtinu na 4,9 miliardy korun. Zisk skupiny před zdaněním činil 115 milionů korun. Skupina zaměstnává kolem 700 lidí. PSJ se zaměřuje hlavně na zakázky pro soukromý sektor. Významný díl akcí provádí v cizině, především v Rusku. Zahraniční zakázky se na obratu PSJ minulý rok podílely 36 procenty, což bylo nejvíc v historii této společnosti. Brněnská D.I.S., společnost s ručením omezeným, loni dosáhla obratu 826 milionů korun. Obrat firmě meziročně klesl, o rok dříve činil 871 milionů. Firma měla loni 122 zaměstnanců.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video