Štědrý den? Třeba na věži

Ještě před štědrovečerní večeří si můžete na věži ostravské Nové radnice osvěžit vánoční tradice. Jan Král

Speciální otevírací doba i program, to je dárek městského informačního centra ve věži magistrátu všem Ostravanům. Otevřené bude na Štědrý den od 9 do 14 hodin. „Lidé se u nás mohou rozpomenout na vánoční tradice. Na programu je házení střevícem, pouštění loděk z ořechového dřeva nebo lití olova. Děti si mohou přinést své ozdoby a zdobit stromeček,“ vypočítává Jakub Santarius, pracovník Ostravského informačního centra.
Za vstupné zaplatí dospělí devětačtyřicet korun a děti čtyřicet korun. „Většinou sem chodí tatínkové s dětmi. Maminky ten den spíše pracují doma,“ charakterizuje Santarius štědrodenní návštěvníky.
Na Štědrý den bude mít ve věži službu. Stejně jako loni. „Nevadí mi to, že musím do práce. Nejsem jediný,“ říká Santarius.
Návštěvnost Nové radnice roste, a to i o Štědrém dni. Za den se přijdou podívat na město z ochozu z výšky třiasedmdesáti metrů i tři stovky návštěvníků. O loňském Štědrém dni jich přišlo dvě stě.
„Je to výborný štědrodenní dopolední program. Co chcete ten den s dětmi dělat? Alespoň se jim zkrátí čekání na večerní příchod Ježíška,“ pochvaluje si Kamil Šedý. Na radniční věž vyrazil s dětmi poprvé loni. A letos půjde zase.
Návštěvu radnice lze spojit také s nákupem vánočních dárků. V nabídce informačního centra jsou mapy, knihy, stejně jako populární trička s nápisy Bo!!!, či Ostrava!!!. Novinkou v sortimentu jsou bonbóny nazvané Baníčky. V modrém obalu a s logem populárního klubu.