Strážník z Opavy sbírá medaile | e15.cz

Strážník z Opavy sbírá medaile

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Opavský strážník Aleš Zajíc je skvělý běžec i cyklista. Mezi policisty nemá konkurenci.

Zločinci v Opavě mají jednu jistotu. Pokud by je ulicemi pronásledoval Aleš Zajíc, jen těžko by mu utekli. Jednačtyřicetiletý strážník je nejlepší republikový běžec všech policejních složek a pravidelně za sebou nechává celou řadu špičkových borců. „Poslední dobou se mi daří, i když netrénuju úplně naplno. Podle známých zraju jako víno,“ komentuje s úsměvem úspěchy z letošních závodů Zajíc. Opavský strážník neběhá pouze dlouhé tratě. Úspěchy sklízí také v duatlonu nebo triatlonu. „I když jsem z devětadevadesáti procent běžec, kdybych trénoval cyklistiku víc, šla by mi asi líp než běh,“ soudí Zajíc.
Úspěšného atleta ke sportu vedl odmalička otec. „Byl reprezentační trenér orientačních běžkyň, tak jsem už v pěti letech bloudil s buzolou po lese. Později jsem přidal atletiku nebo běh na lyžích,“ popisuje sportovní začátky Zajíc.
K řadě medailí z loňska a ke zlaté z Ludgeřovic a bronzové z Olomouce z letošního roku chce přidat další úspěchy.
„Rodině pořád slibuji, že skončím. Asi to ale ještě odložím, protože chci letos vyhrát důležitý závod v Kunraticích, kde mi zlato loni uniklo o dvě vteřiny. Taky chci být na bedně na mistrovství republiky v duatlonu,“ prozrazuje své plány Zajíc. Čas si opavský vytrvalec musí rozdělit mezi práci, přípravu a dvě dcery, dvouměsíční Stellu a dvouletou Emmu. „Díky tomu, jak máme v práci nastavené směny, si čas dokážu udělat jak na sport, tak na rodinu. Příprava mi celkově zabere denně zhruba tak tři hodiny,“ pokračuje Zajíc, kterého motivují sportovní výkony jeho přátel, atleta Jakuba Holuši nebo dálkového plavce Davida Čecha. Opavský vytrvalec má kromě sportu ještě jeden velký koníček. „Až budou dcery trochu větší, chtěl bych začít zase trochu cestovat. Sedm let jsem žil v Americe, projel jsem část Asie a Evropy. Do budoucna mě láká hlavně africké safari, Peru nebo Mongolsko,“ uzavírá Zajíc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video