Studie: V roce 2018 se prodají dvě miliardy chytrých mobilů | E15.cz

Studie: V roce 2018 se prodají dvě miliardy chytrých mobilů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celosvětový prodej chytrých telefonů se má do roku 2018 zvýšit na více než dvě miliardy kusů z letošních očekávaných 1,25 miliardy. Vyplývá to z prognózy výzkumné společnosti ABI Research. Teprve loni přitom prodej chytrých telefonů překonal hranici jedné miliardy za rok.

„Zatímco růst (trhu) chytrých telefonů zpomaluje, zatím stále silně roste. Celosvětové rozšíření chytrých mobilů u uživatelů mobilních telefonů je menší než 30 procent,“ uvedl Nick Spencer z ABI Research. Trh poroste v letech 2014 až 2019 každý rok průměrně o 12 procent.

Růst mají táhnout hlavně rozvíjející se země. Většina rozvinutých zemí, ve kterých mají chytré telefony v průměru podíl na celkovém počtu mobilních telefonů více než 60 procent, již vykazují zpomalení prodeje.

Prodej potáhnou hlavně výrobci z Číny a Indie, kteří vyrábějí levné telefony s operačním systémem Android pro trhy v Africe, Asii, na Blízkém východě a v Latinské Americe. Nejoblíbenějším chytrým telefonem na trhu je v současnosti podle ABI iPhone 5S firmy Apple.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.