Studio Warner Bros půjde k soudu za použití padělku luxusní tašky | E15.cz

Studio Warner Bros půjde k soudu za použití padělku luxusní tašky

Warner Bros
Warner Bros
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská firma Louis Vuitton zažalovala filmové studio Warner Bros za to, že se v jednom z jeho filmů objevily kopie slavných značkových kabelek. Firma žádá odškodnění za to, že ačkoli stížnost vznesla už v červnu, producent snímku Pařba v Bangkoku se nepostaral o vymazání sporných scén, a to ani když byl film uváděn na DVD.

Film měl premiéru na jaře. V jedné z jeho scén se dle žaloby objevila taška firmy Diophy vydávající se za pravý výrobek Louis Vuitton. Firma Diophy je jednou z těch, která je soudně stíhána za imitaci slavné luxusní značky.

Na podporu svého stanoviska firma Louis Vuitton cituje scénu z letiště, v níž postava, kterou hraje Zach Galifianakis, přítele vybízí, aby dal na jeho zavazadla pozor těmito slovy: „Pozor, to je Louis, Louis Vuitton.“

Firma ve své žalobě tvrdí, že filmoví tvůrci uvádějí diváka v mylné přesvědčení, že taška, na niž se ve filmu upozorňuje a která je padělek, je originál Louis Vuitton. Firma v žalobě, podané 22. prosince u federálního soudu v New Yorku, žádá na studiu odškodnění, jehož výše není známa.

Spor o pravost tašky není jediný, který se týká snímku Pařba v Bangkoku. V srpnu studio Warner Bros zažaloval jeden australský kaskadér, který se zranil při natáčení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video