T-Mobilu navýšil zisk o sedm procent, rostly mobilní služby | E15.cz

T-Mobilu navýšil zisk o sedm procent, rostly mobilní služby

T-Mobilu navýšil zisk o sedm procent, rostly mobilní služby
T-Mobile
• 
ZDROJ: Jan Sedlák

ČTK

České pobočce T-Mobile v prvním čtvrtletí klesly celkové tržby o 3,6 procenta na 6,33 miliardy korun. Výnosy z mobilních služeb se naopak zvýšily o 1,4 procenta na 4,47 miliardy korun. Celkový provozní zisk stoupl o sedm procent na 2,73 miliardy korun.

Počet mobilních zákazníků se meziročně zvýšil o 0,5 procenta na 6,024 milionu lidí. Z toho počet tarifních klientů stoupl o tři procenta na 3,63 milionu lidí. Průměrný měsíční výnos z mobilních služeb se zvýšil o dvě koruny na 247 korun, z toho téměř polovinu tvořily nehlasové služby. Objem přenesených dat se zvýšil o 120 procent. Průměrný měsíční podíl zákazníků, kteří přestali využívat služeb operátora, klesl meziročně o 0,2 procentního bodu na 1,3 procenta.

Operátor se podle generálního ředitele Milana Vašiny zaměřil na příjmy z mobilních dat a také na nabídku integrovaných služeb zejména firemním zákazníkům. „Dlouhodobý důraz na poskytování vysokorychlostních dat, integrovaných B2B služeb a inovativních řešení přináší výsledky. Věříme, že užší spolupráce se Slovak Telekomem, kterou jsme zahájili v tomto roce, v blízké budoucnosti ještě více posílí naši pozici,“ dodal Vašina.

Konkurenční O2 klesly provozní výnosy o jedno procento na 9,03 miliardy korun a výnosy mobilního segmentu zaznamenaly pokles o 1,4 procenta na 4,64 miliardy korun. Počet zákazníků v mobilní síti se firmě snížil o 2,5 procenta na 4,89 milionu. Vodafone výsledky neoznámil. T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996 a od roku 2002 je součástí mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!