Tanec v kožených bundách a kalhotách

Kladenský dům kultury zaplní 18. prosince motorkáři i se svými stroji. Pořádají tam první letošní ples.

Tvrdou motorkářskou muziku občas vystřídá klasika v podobě valčíku nebo polky. A pokud se páry dostaví v oblecích a plesových róbách, budou působit zřejmě stejně nevhodně jako by na běžný ples přišli v džínách. Takový má být první motorkářský ples v Kladně.

„U nás jsou džíny vítané. Vím o motorkářích, kteří dorazí také v kožených kalhotách a bundách,“ říká Michal Muláček, který ples pořádá a zároveň je členem motorkářské skupiny Thunder bridge, jež si akci vymyslela.

Muziku si vzala na starost rocková kapela Ikaros a mezi modely nejkrásnějších silných strojů vystoupí také dívčí kapela Sweet Zone, která se účastnila soutěže Česko Slovensko má Talent. Na půlnoc je připravené vystoupení dívek ze skupiny Tornádo. Potěší zřejmě zejména muže.

Návštěvníci plesu budou mít možnost se potěšit i různými modely motorek. V prostorách kulturního domu včetně pódia budou vystavené různé typy harleyů, Suzuki Bandi nebo také modely Yamahy Xtx a Triumphu Speed.

„Nejenom program, ale také tombola bude na našem plese bohatá a pestrá. A jakmile kapela Ikaros odehraje svůj poslední song, začne rockotéka, která potrvá až do druhé hodiny ranní,“ říká Muláček.

Pak už podle něj bude čas na cestu domů. „Chceme ukázat návštěvníkům, kteří nemají v garáži jednostopého mazlíka, že nejsme jenom ti piráti z bulvárního tisku či vděčné téma černých kronik zpráv v televizi,“ dodává Muláček.