Toyota prodloužila pronájem v parku Praha-Jirny | e15.cz

Toyota prodloužila pronájem v parku Praha-Jirny

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Logistická divize společnosti Toyota Tsusho Europe S.A. si pronajala téměř osm tisíc čtverečních metrů v Prologis Parku Praha-Jirny. Zajišťuje odsud logistické operace pro firmy z oblasti automobilové výroby i dalších oborů. Oznámila to společnost Cushman & Wakefield (C&W), která pomáhala s vyjednáváním podmínek nájmu.

Jde o jedinou průmyslovou nemovitost, kterou si Toyota Tsusho Europe v Česku pronajímá. Na rozdíl od výrobních hal, které si nechala postavit na míru a drží je ve svém vlastnictví. “Pro společnosti, které plánují dlouhodobě, je kombinace vlastní nemovitosti a pronajímaných prostor strategickým řešením. Pronájem poskytuje větší flexibilitu a neváže vlastní kapitál. Toho si v dnešní době firmy obzvláště cení,” říká Christopher LaRue z průmyslového týmu C&W.

“Toyota Tsusho pociťuje silnou poptávku od svých stávajících zákazníků. Rozhodla se proto prodloužit nájemní smlouvu o pět let. Znamená to stabilitu jak pro Toyotu Tsusho, tak pro její zákazníky,” dodává LaRue. Jirny mají strategickou polohu mezi centrálou v Praze a servisním střediskem v Kolíně, které zajišťuje služby s finální destinací v TPCA. Park se nachází na hlavní trase a zároveň v místě s dostatkem kvalifikované pracovní síly. Prologis Park Praha-Jirny má celkovou rozlohu přes 220 tisíc čtverečních metrů a je plně pronajat. K dalším významným nájemcům patří například DHL, LGI nebo Globus.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video