Třebeš hostila největší turnaj ve frisbee

Víkendový dvojturnaj Scout Frisbee Cup & Partie pinčlů 2010 přilákal do Hradce Králové na 250 frisbee hráčů všech úrovní v pětadvaceti týmech.

Na pěti frisbee hřištích TJ Třebeš se odehrál největší víkendový turnaj v České Republice za příjemného počasí babího léta.

V rekreačním turnaji Scout Frisbee Cup se z deseti týmů do semifinále dostaly hned dva královehradecké týmy, které se utkaly s východočeskou Žalymádou z Jilemnice, respektive pražským týmem Bansai. Úspěšnější byly oba domácí týmy a tak se ve finále střetl Mechanický oscilátor, středoškolský tým z Gymnázia Boženy Němcové, s univerzitním týmem Mezi bloky z LF UK Hradec Králové.

Vysokoškoláci si s větrem nakonec poradili lépe a ze sedmého ročníku turnaje si odnášejí první místo. V zápase o třetím místo mezi dvěma skautskými týmy byli šťastnější skauti z Jilemnice. Pražský tým Bansai si ale neúspěch vynahradil ziskem ceny Spirit of the Game.

Partie pinčlů, turnaj pro začínající hráče a juniory z celé České Republiky, nabídla souboj o první místo mezi patnácti týmy. Přes čtvrtfinále neprošel pořádající tým Kulatá šachovnice, stejně tak častý vítěz turnaje, pražský tým Záře. Boj o medailové pozice svedly mimopražské týmy, když v zápase o třetí místo porazili českobudějovičtí 3sbabies tým Stromasky.

Finálové utkání premiérového ročníku Partie pinčlů nabídl podívanou na jičínský Hairy Jet a plzeňský Atruc. V zápase měli navrch hráči Hairy Jet, nejen počtem hráčů, ale i zkušenostmi z české frisbee ligy. Konečný výsledek 6:4 pro Hairy Jet znamenal zasloužený zisk prvního místa.

Za rok se ve sportovním areálu v centru Hradce Králové sjedou týmy z celé republiky znovu a už na jaře si na sesterském turnaji v Praze – Scout Frisbee Tournament mohou změřit síly znovu.