Trumpova manželka Melania se stává novou ikonou plastických operací | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Trumpova manželka Melania se stává novou ikonou plastických operací

Eliška Záleská

Melania i Ivanka Trumpovy se stávají novými ikonami plastických operací.

Horkou novinkou v ordinacích plastických chirurgů je přiblížit se vzhledem jedné ze dvou nejbližších žen amerického prezidenta Donalda Trumpa. „Začalo to po loňských primárkách. Od léta 2016 to mohou být tak čtyři operace za měsíc,“ řekla portálu Page Six newyorská chirurgyně Norman Roweová.

K dosažení tohoto cíle se využívají dočasné výplně, botox, ale i invazivnější procedury jako operace nosu a lícní implantáty. Texasanka Claudia Sierrová za osm takových plastických operací dala v přepočtu více než milion korun. „Chtěla bych se cítit jako první dáma,“ uvedla pro web Complex 42letá žena, která se tím podle svých slov vyrovnává s následky bitvy s rakovinou prsu.

V Praze jezdil vůz bez řidiče, zatím jen v garážích. Podívejte se, jak testování probíhalo

Nový ideál plastických operací se rozšířil i do Evropy. Zakladatel kliniky ESHO ve Velké Británii Tijion Esho měl už několik zákaznic, které zmiňovaly Ivanku jako inspiraci. Přiblížit vzhled tváře k určité celebritě je ale podle něj možné jenom tehdy, pokud s ní má pacientka nebo pacient dostatek strukturálních podobností.

Trumpovy ženy rozhodně nejsou prvními známými cíli plastických operací. V minulosti jimi byly například Angelina Jolie, Jennifer Aniston nebo Jennifer Lopez. V poslední době se staly hitem i sestry Kardashianovy.

„Stává se to vždy, když se v médiích začne často objevovat atraktivní a populární osobnost,“ řekl Guardianu další chirurg z New Yorku Alan Matarasso. Podle londýnského chirurga Juliana de Silvy pacientky nejčastěji chtějí nos princezny Kate, rty Penelope Cruz a čelo Miley Cyrus.

Autor: Eliška Záleská
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!