Twitter chce prodejem akcií získat až 1,6 miliardy dolarů | E15.cz

Twitter chce prodejem akcií získat až 1,6 miliardy dolarů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká internetová společnost Twitter hodlá prostřednictvím plánované primární emise akcií na newyorské burze NYSE získat až 1,6 miliardy dolarů (téměř 30 miliard korun). Oznámila to dnes firma. Dodala, že nabídne investorům 70 milionů akcií v ceně 17 až 20 dolarů za kus. Pokud se tyto akcie prodají, budou moci jejich upisovatelé nakoupit dalších 10,5 milionu akcií.

Stanovené cenové rozpětí podle agentury Reuters ohodnocuje celý podnik až na 10,9 miliardy dolarů. Někteří analytici přitom očekávali, že emisní cena Twitter ohodnotí až na 15 miliard dolarů. Dnešní zpráva Twitteru je dalším krokem k uskutečnění primární emise, jež se očekává příští měsíc, napsala agentura DPA.

Začátkem tohoto měsíce společnost Twitter poprvé zveřejnila své finanční výsledky. Ty ukázaly, že firma v uplynulých letech sice vykazovala silný růst tržeb, ale byla ztrátová. Navzdory tomu je primární emise Twitteru jedním z nejočekávanějších vstupů na burzu od loňského debutu sociální sítě Facebook.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků. Společnost tento měsíc uvedla, že má v současnosti přes 218 milionů aktivních uživatelů, kteří posílají 500 milionů zpráv denně. Příjmy podniku pocházejí především z reklamy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video