Uklízečka ve Švédsku ukradla vlak, vykolejila a skončila v domě | e15.cz

Uklízečka ve Švédsku ukradla vlak, vykolejila a skončila v domě

Vykolejený vlak, který místo strojvůdce řídila uklízečka
Vykolejený vlak, který místo strojvůdce řídila uklízečka
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Uklízečka ve Švédsku dnes nad ránem ukradla vlakovou soupravu a vydala se s ní na trať. Vlak na konci dráhy nedaleko Stockholmu vykolejil a najel do obytného domu. Žena utrpěla vážná zranění, nikdo jiný zraněn nebyl. V soupravě v té době nebyli žádní cestující.

Agentura AP napsala, že žena ukradla soupravu čtyř vozů v depu nedaleko švédské metropole a ujela s ní téměř dva kilometry do konečné stanice Saltsjöbaden. Zde vlak vyjel z tratě a po 25 metrech narazil do domu, kde v té době byli členové tří rodin.

Nikdo z tamních obyvatel neutrpěl žádné zranění. Z fotografie z místa nehody je patrné, že zhruba polovina čelního vozu pronikla do domu.

Motiv činu není prozatím znám. Uklízečka, které bylo podle médií zhruba 20 let, dosud na pracovišti neměla žádné problémy. Také není jasné, jak získala potřebné klíče. Mluvčí společnosti nicméně uvedl, že řízení vlaku není složité.

„Obecně řečeno, je to možné, i když nejste strojvedoucí. Můžete si o tom přečíst na internetu nebo pozorovat, jak to dělají druzí,“ řekl mluvčí dopravní společnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video