Ukrajinští poslanci se porvali kvůli ruštině | E15.cz

Ukrajinští poslanci se porvali kvůli ruštině

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Je známo, že ukrajinští poslanci nejdou v parlamentu pro ránu daleko. Předloni tu vypukla rvačka během diskuse o vládním úsporném programu, tentokrát přetahovanou za klopy, rány pěstí a dokonce tekoucí krev vyvolal zákon, který má umožnit používat ruštinu jako oficiální jazyk u soudů, v nemocnicích a na úřadech v ruskojazyčných oblastech.

Rvačka vypukla mezi poslanci prozápadní opozice, která chce vyvést Ukrajinu ze stínu Ruska, a zákonodárci ze strany prezidenta Viktora Janukovyče, jež má největší podporu na ruskojazyčném východě země.

Bitka v ukrajinském parlamentu

Mykolu Petruka z opozičního Bloku Julije Tymošenkové museli odvézt do nemocnice, protože utrpěl zranění hlavy. Krev mu stékala po obličeji, popsala následky bitky agentura AP. Jiný poslanec zase skončil s roztrženou košilí.

Šarvátky podle ukrajinských médií pokračovaly i poté, co předseda parlamentu Volodymyr Lytvyn zasedání ukončil. Opozice žádá vyšetření dnešního incidentu.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.