Úsměv na tváři je klíčem ke štěstí, tvrdí herečka Salma Hayeková | E15.cz

Úsměv na tváři je klíčem ke štěstí, tvrdí herečka Salma Hayeková

Úsměv na tváři je klíčem ke štěstí, tvrdí herečka Salma Hayeková
Salma Hayek
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Temperamentní mexická kráska Salma Hayeková nejvíce zaujala ve filmovém přepisu osudů své slavné rodačky, malířky Fridy Kahlo. Do hollywoodských světel ramp ji ale vytáhl režisér Robert Rodriguez v kultovní gangsterce Desperado. V obou filmech se představila na soundtracku rovněž jako zpěvačka.

„Byla to fascinující žena. Vždy si stála za svým a nikdy se neomlouvala za to, jaká byla. V životě ji potkalo tolik tragédií a ona si z nich dokázala vzít něco dobrého,“ řekla Salma, která film Frida i produkovala ve své společnosti Ventanarosa. Snímek získal šest nominací na Oscara.

Přípravám snímku věnovala šest let života, snažila se vžít do světa malířky, začala sama malovat a dokonce si vypěstovala i knírek, za který se Frida styděla.

Salma Hayeková nejvíce zaujala ve filmovém přepisu osudů své slavné rodačky, malířky Fridy KahloSalma Hayeková nejvíce zaujala ve filmovém přepisu osudů své slavné rodačky, malířky Fridy KahloAutor: Profimedia.cz

O herectví Salmy Hayekové se přičinila filmová adaptace knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu. Po shlédnutí tohoto snímku totiž mladá Salma pojala úmysl věnovat se této profesi.

To bylo v mexickém naftařském přístavu Coatzacoalcos, kde Salma vyrůstala v rodině známé operní zpěvačky a bohatého podnikatele libanonského původu.

Desperado (1995)Desperado (1995)Autor: Profimedia.cz

Rodiče ji poslali studovat na církevní internátní školu v New Orleans, kde si utahovala z jeptišek tak, že jim posouvala hodiny dozadu, aby zmeškaly bohoslužby. Takže ji záhy vyloučili.

Do sedmnácti let ji vychovávala teta v Houstonu a pak Salma odjela do Mexika studovat mezinárodní vztahy. Posléze získala hlavní roli v mexické telenovele Teresa, jež jí přinesla slávu v rodné zemi.

Od soumraku do úsvitu (1996)Od soumraku do úsvitu (1996)Autor: Profimedia.cz

To kurážné Salmě nestačilo, a tak odjela do Hollywoodu dobývat další mety, záhy ovšem shledala, že herečkám jejího původu bývají nabízeny maximálně role služebných a prostitutek.

O své frustrace se podělila s publikem v komediální televizní show Paula Rodrigueze. A měla štěstí. Na show se náhodou díval bratr Paula, známý režisér Robert Rodriquez, kterého zaujala její inteligence a nekonvenční názory. O Salmě prohlásil, že je španělská Marilyn Monroe a nabídl jí roli v Desperadovi (1995).

Frida (2002)Frida (2002)Autor: Profimedia.cz

Western, v němž oslnivá, pouhých 155 centimetrů vysoká kráska zazářila vedle Antonia Banderase, znamenal průlom. Rodriquez jí nabídl další role, hned nato v povídkovém filmu Čtyři pokoje a o rok později ve snímku Od soumraku do úsvitu po boku Harveyho Keitela a George Clooneyho.

V roce 1999 se objevila v dobrodružné komedii Wild, Wild West s Willem Smithem a Kevinem Klinem. S kamarádkou Penélope Cruzovou si v roce 2006 zahrály ve westernu Sexy pistols. A v dramatu Americano (2011) zase hrála striptérku a tanečnici Lolu.

Když se setmí (2004)Když se setmí (2004)Autor: Profimedia.cz

O rok později jí slavný režisér Oliver Stone nabídl roli nelítostné šéfky mexického drogového kartelu v krimi thrilleru Divoši.

A za svůj režisérský debut - televizní drama Zázrak v San Ramos, si hned odnesla cenu Emmy. Jedním z novějších snímků, kde hraje, je úsměvná romance Láska po anglicku (2014) s Jessicou Albou a Piercem Brosnanem.

Salma je arabské jméno a znamená mír či klid. Jeho slavná nositelka hovoří plynně španělsky, anglicky, arabsky a portugalsky.Salma je arabské jméno a znamená mír či klid. Jeho slavná nositelka hovoří plynně španělsky, anglicky, arabsky a portugalsky.Autor: Profimedia.cz

Salma je arabské jméno a znamená mír či klid. Jeho slavná nositelka hovoří plynně španělsky, anglicky, arabsky a portugalsky.

Na manžela si počkala do svých třiačtyřiceti. Už sedm let je jím movitý Francouz Francoise-Henri Pinault, mají spolu dceru Palomu: „Nikoliv sex, ale úsměv na tváři, společná zábava a romantika jsou klíčem ke štěstí,“ prohlásila jednou. Letos Salma Hayeková oslavila padesáté narozeniny.

Na svůj věk vypadá maminka devítileté dcery Valentiny opravdu skvěle.Na svůj věk vypadá maminka devítileté dcery Valentiny opravdu skvěle.Autor: Profimedia.cz

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!