V Česku začal prodej nového iPhonu 6 | E15.cz

V Česku začal prodej nového iPhonu 6

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Česku se o půlnoci začaly ve vybraných prodejnách prodávat chytré telefony iPhone 6 a 6 Plus od firmy Apple. Všechny značkové prodejny operátorů, autorizovaní prodejci Apple a velké řetězce s elektronikou by telefony měly nabízet od dnešního rána.

Kolem půlnoci si pro nový telefon přišly desítky lidí, dlouhé fronty se díky rezervacím netvořily. Otevřeno mělo několik prodejen operátorů a autorizovaných prodejců Apple v centru Prahy a Brna. Čekající dostávali občerstvení, mohli několik telefonů vyhrát nebo se naučit s iPhonem fotografovat.

Cena iPhonu 6 bez závazku začíná na 18 240 korun u O2, T-Mobile telefon prodává o 59 korun dráž a Vodafone od 18 577 korun. Za nižší cenu lze přístroj koupit u operátorů přes internet nebo při uzavření smlouvy na určitou dobu. Cenu dnes zveřejnil i český internetový obchod Apple, startuje na 18 390 korun za iPhone 6 a na 21 190 korun za 6 Plus.

Galerie: Jak Apple představoval nový iPhone 6

Obchodníci se shodují, že první dodávka nových iPhonů byla omezená a zřejmě se rychle vyprodá. Do Česka se telefony oficiálně dostaly více než měsíc po uvedení v USA, Velké Británii a na několika dalších trzích.

Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou rychlejší a jejich baterie mají delší životnost. Telefony měly při zahájení prodeje problémy s operačním systémem a podle některých informací od uživatelů se mohou při nošení v kapse ohýbat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video