V Dubaji vznikne největší nákupní centrum na světě | E15.cz

V Dubaji vznikne největší nákupní centrum na světě

Vizualizace budoucího obchodního centra
Vizualizace budoucího obchodního centra
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Dubaji vznikne hotelový a zábavní komplex, jehož součástí bude největší nákupní středisko na světě.

Nejnovější verze projektu „Mall of the World“ počítá s tím, že nákupní zóna se bude rozkládat na 743.000 metrech čtverečních, sdělil v sobotu dubajský premiér šajch Muhammad bin Rašíd Maktúm.

Plány obřího nákupního centra emirát představil poprvé už před 18 měsíci. Šajchovo oznámení tak naznačuje brzké zahájení výstavby projektu, uvedla agentura Reuters. Premiér nesdělil, kdy má být projekt dokončen, ani kolik bude stát.

„Projekt bude budován ve fázích v návaznosti na postupný rozvoj rodinné turistiky v Dubaji,“ uvedla společnost Dubai Holding, která je osobním investičním nástrojem šajcha Muhammada.

Nákupní centrum bude propojeno sedmi kilometry promenád se zábavním parkem, kinosály, stovkou hotelů a dalších ubytovacích zařízení. Celý komplex bude schopen pojmout 180 milionů návštěvníků ročně.

Dubaj se stále ještě plně nevzpamatoval z dluhové krize, do níž upadl před pěti lety po pádu cen realit. Mezinárodni měnový fond emirát upozornil, že záplava nových realitních projektů by mohla v emirátu vyvolat další cyklus boomu a krachu. Místní činitelé ale věří, že tentokrát budou schopni rizika zvládnout.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.