V nejluxusnějším bytě, který smí na silnici, zaparkujete i Ferrari | E15.cz

V nejluxusnějším bytě, který smí na silnici, zaparkujete i Ferrari

Miloslav Hamřík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ať už sháníte trendy bydlení nebo se jen chystáte na dovolenou, garantujeme vám, že něco takového jste ještě nikdy neviděli. Pokud máte zájem o koupi opravdu originálního a motorizovaného domova, budete ale muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Za luxusní obytný autobus od firmy Volkner Mobil zaplatíte podle výbavy 23 až 37 milionů korun. Ale tento kolos snad ani autobusem nazývat nelze. Uvnitř totiž naleznete regulérní byt a k němu dostanete v ceně taktéž garáž pro sportovní vůz.

Ideální vozítko pro rockové hvězdy nebo milionáře, kteří nesnáší létání, je dlouhé přes dvanáct metrů a ve výbavě mu nechybí kuchyň s velkou lednicí a mrazákem, myčkou, pračkou a mikrovlnnou troubou. V obývací části naleznete kožená křesla, domácí kino a samozřejmě i širokoúhlou televizí. Samostatná ložnice pak poskytne každému dostatek soukromí.

Autoři paláce na kolech samozřejmě mysleli i na hygienu. Nádrž v autě pojme 800 litrů pitné vody a 600 litrů vod odpadních. Pokud se vám některé části interiéru nelíbí, nemusíte věšet hlavu, mnoho z nich je volitelných. Koupelnu si můžete nechat dovybavit třeba zlatými vodovodními kohoutky a šťastný majitel vozu si může zvolit barvu kůže i mnoho jiných detailů, včetně druhu dlaždic v kuchyni.

Ani na cestách ovšem nebudete odkázáni chodit pěšky. Své sportovní auto můžete mít vždy sebou díky garážovému prostoru mezi zadními a předními koly autobusu. Pro jeho snadnější parkování se po stisknutí tlačítka vysune plošina, na kterou stačí auto zaparkovat.

Pokud si myslíte, že již máte jasno, čím uděláte radost rodině pod vánočním stromečkem, je třeba upozornit na to, že čekací lhůty jsou dlouhé. Stavba takového vozu zabere firmě zhruba rok a i přes poněkud vyšší cenu výrobku nemá německá firma o zakázky nouzi.

Autor: Miloslav Hamřík

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video