V Poldovce šlehaly desetimetrové plameny | e15.cz

V Poldovce šlehaly desetimetrové plameny

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozsáhlý požár zachvátil nad ránem bývalý areál kladenské huti Koněv. Oheň napáchal nejméně sedmimilionovou škodu, nikoho ale nezranil. Obyvatelé města nejsou ohroženi.

Drobná jiskra z trafostanice v areálu bývalé huti Koněv se dnes nad ránem změnila v ohnivé peklo. Plameny šlehaly do několikametrové výšky, teplota dosahovala k tisíci stupňům Celsia. Požár, který vypukl ve tři čtvrtě na čtyři ráno, nakonec likvidovalo patnáct jednotek profesionálních, dobrovolných i podnikových hasičů oblečených do dýchacích přístrojů a ochranných obleků. V devět hodin dopoledne jej dostali pod kontrolu.

Teplota přesáhla tisíc stupňů

„V jednu chvíli bylo na místě až šedesát hasičů,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Lenka Kostková. Kvůli tomu, že hořel olej, mohli k hašení využívat místo vody jen pěnidlo. Hořet začala prostřední ze tří trafostanic, které patří společnosti Alpiq Generation, oheň se ale rychle rozšířil na sousední stanici a posléze také na prázdnou halu firmy SECOPRA. „Příčinu požáru vyšetřujeme, vypadá to však na nějakou technickou závadu,“ poznamenala Kostková.
Kvůli vyhoření trafostanice ale nejde v části průmyslové zóny elektřina. „Dodávka elektrické energie by měla být obnovena kolem dvanácté hodiny. Tento výpadek se týkal výhradně firem v průmyslové zóně, nikoliv domácností,“ uvedla mluvčí společnosti Alpiq Generation Markéta Čapková. Dodávky tlakového vzduchu mají být podle ní obnoveny večer.
Nad výší škody zatím visí otazník. Hasiči ji předběžně odhadli na sedm milionů korun. „My si na to zatím netroufáme. Celá oblast je nepřístupná,“ vysvětlila Čapková.

Obyvatelé byli mimo ohrožení

Ač z Poldovky od rána šlehaly plameny a šel kouř, obyvatelé Kladna nebyli v ohrožení života. „Měli jsme tu měřící přístroje, ale kouř směrem na nedaleké sídliště nešel. K evakuaci nebo upozorňování obyvatel tedy dojít nemuselo,“ doplnila mluvčí hasičů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video