V sadě skví se jara květ aneb Když česká krajina hraje švédskou | E15.cz

V sadě skví se jara květ aneb Když česká krajina hraje švédskou

nes, ČTK

(VIDEO) Řetězec rychlého občerstvení McDonald's velebí ve své reklamě švédské farmářství, ale spot je natočený v Česku. McDonald's to vysvětluje tím, že v reklamě potřeboval hezké počasí a sníh, který v té době Švédsko pokrýval, představě tvůrců neodpovídal.

Americká firma McDonald's velebí švédské farmářství v reklamě, kterou ale natočila v Česku. Síť restaurací s rychlým občerstvením k tomu podle švédského informačního webu The Local přimělo nepříznivé počasí.

„McDonald's spolupracuje s tisícovkou švédských farmářů,“ zdůrazňuje reklama agentury DDB, na které je kromě jiného vidět krásně zelená krajina s jedoucím traktorem. Reklama vychvalující švédské farmáře se podle firmy setkala s kladným ohlasem.

Reklamní spot, ve kterém česká jarní krajina zastoupila zasněžené Švédsko

Švédský tisk nyní upozornil, že reklama byla natočena v Česku a že jen traktor údajného švédského farmáře je asi opravdu švédský. Vedení McDonald's ve Švédsku to potvrdilo s tím, že v době filmování nebylo ve Švédsku vhodné počasí.

„Je to velmi prosté. Z časových důvodů jsme museli natáčet film v zimě, kdy bylo Švédsko pokryto sněhem. Chtěli jsme ale ukázat jarní krajinu, takže jsme neměli jinou možnost (než natáčet jinde),“ vysvětlilo tiskové oddělení firmy.

Autor: nes, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.