Velká předvolební debata Sedmičky

Sedm politiků, kteří se chtějí podílet na rozvoji Zlína, usedne před mikrofony předvolební diskuse Sedmičky.

Jak se vyrovnají s otázkami politici, jejichž tváře lze v posledních týdnech vidět na plakátech v ulicích, si mohou lidé přijít poslechnout ve čtvrtek 23. září do kinosálu v Malenovicích. Sedm politiků tady usedne
tváří v tvář sedmi svým voličům. Společně s nimi proberou problémy ve městě, i jeho další vývoj. Podebatují o tom, jak mohou ve Zlíně dopadnout komunální volby. Někdo nesouhlasí se současnými plány
města, jiného trápí otázka, zda Zlín skutečně potřeboval Kongresové centrum, dalším vadí přístup úředníků při zadávání veřejných zakázek.
„Mě osobně bude třeba zajímat, proč radní města při zadávání zakázek na stavby, které mění tvář Zlína, neoslovili také místní architekty,“ říká architekt Pavel Chládek.
Voličům se představí zástupci nových stran, které mnozí považují za „štiky v rybníce“, tedy lídr TOP 09 Miroslav Adámek a Rudolf Chmelař z Věcí Veřejných. Obě nové strany měly ve Zlíně dobrý výsledek
v červnových parlamentních volbách, když obsadily třetí a čtvrtou příčku a měly více hlasů než zelení, komunisté nebo lidovci.
„Vadí nám zkostnatělé vazby na radnici, beton, který se za ta léta velkých koalic vytvořil,“ řekl ke své kandidatuře lídr TOP 09 Adámek, který se na debatu s lidmi těší a věří, že bude především korektní
a neútočná.
„Vždy jsem razil zásadu, že jsme politici, kteří, než aby jenom kritizovali, mají navrhovat řešení. Nebudeme hájit jen vlastní stranické tričko, budeme se chtít domluvit na tom, aby to ve Zlíně dobře vypadalo a fungovalo,“ dodal Adámek.
Na debatu se těší i Eva Štauderová, lídryně sdružení M.O.R., které se před volbami prosazuje agresivní kampaní proti některým tvářím zlínské radnice.
„Chceme transparentnost rozpočtu, zakázek, tak aby vše mohli kontrolovat obyčejní lidé. Velká koalice ve Zlíně funguje již prakticky dvanáct let, posledních osm let v nezměněném složení ODS, ČSSD a lidovců.
To Zlínu neprospívá,“ naznačila Štauderová, o čem především bude chtít s lidmi při debatě mluvit.
Nebude chybět ani jednička zelených Martin Davidov. „Nenechme megalomanskými projekty ničit poslední klidové oázy ve Zlíně. Nedopusťme, aby radniční koalice zastavěla zelené plochy v centru Zlína, na náměstí Míru, v parku u divadla, v parku u univerzity,“ prohlásil před volbami.
Dotazy však mohou při diskusi položit také diváci v sále. Ptát se mohou na cokoliv, co je zajímá, trápí a co by rádi změnili. Kdo přesvědčí voliče? Napoví čtvrteční večer 23. září v kině Květen v Malenovicích. Přijďte se v sedm hodin večer politiků zeptat i vy.